Prawdziwą moc oddziaływania coacha jesteśmy w stanie poczuć po kilku dobrych pytaniach wywołujących rewolucję w głowie i duszy.

Coaching dotyczy prawie każdego tematu życiowego: rodziny, aktywności zawodowej, zdrowia, związków przyjacielskich, relacji z ludźmi, stanu psychicznego. W najczęściej stosowanej formie, coaching to rozmowa dwojga osób: coacha i klienta. Takie spotkania są określane mianem sesja i mogą trwać od jednej do parunastu godzin. Klienci korzystają z pomocy coacha, kiedy pojawia się jakiś kłopot, któremu nie potrafią podołać. Lub też gdy pragną zrealizować cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Po prostu, kiedy chcą dokonać zmiany. Odszukanie najefektywniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez stawianie mu adekwatnych zagadnień.

uczestnicy podczas szkolenia

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim, definiuje się cel coachingu. Podczas procesu, coach naprowadza, ułatwia klientowi zobaczyć problem z innej perspektywy.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://tuv.com/akademia-polska/pl/akademia_lidera_jako_ci.html) posiada tylko potrzebne wiadomości, które z pewnością Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz dostrzeż, że należałoby go odwiedzić.

Główną pracę wykonuje klient – osoba, która pragnie zrealizować zmiany. To właśnie ona jest odpowiedzialna za końcowy rezultat, czyli wykonanie działań, wyselekcjonowanych przez siebie, jako podstawowe do rozstrzygnięcia zmartwienia lub do osiągnięcia planu. Zadaniem coacha jest również zadbanie o bezpieczną atmosferę, w której klient będzie mógł omówić nurtujące go problemy.Działalność coaching, jest raczej młodym projektem. W kraju nie ma jeszcze stosownych norm prawnych systematyzujących wymagania odnoszące się do profesji coach.

Spotkanie biznesowe

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Coachem może zostać każdy. Daje to sporo możliwości ale może być też pewnym zagrożeniem. Jednocześnie każdy szkoła, może stać się podstawą do rozpoczęcia pracy w zawodzie coacha. Równolegle, brak regulacji może spowodować, że na rynku znajdą się ludzie bez edukacji, umiejętności lub wykonujące całkowicie nie właściwe działania, a określające je mianem biznes coachingiem. Fachowa kadra trenerów coachingu może nauczyć nas: pogłębiania samo­świa­do­mo­ści, rozwijania własnych dobrych stron. Nauczyć udzielania informacji zwrotnych, oglądania swojego stylu zawierania i utrzymywania kontaktów. Pomoże w rozwinięciu postawy otwartości na innych i nabierania dystansu do siebie i własnego postępowania.