Śniadanie to bez wątpienia najbardziej istotny posiłek dnia? Dlaczego więc często z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mówi się, iż śniadanie to najbardziej istotny posiłek dnia. Być może po przebudzeniu nie mamy ochotę, żeby coś przekąsić, jednakże już po porannym śniadaniu docenimy jego pozytywy – człowiek naprawdę jest gotowy, żeby działać cały dzień! Śniadanie jest bardzo konieczne dla niezakłóconego funkcjonowania, napędza nas żeby działać, pobudza organizm do funkcjonowania, a także pozwala nam się skupić w pracy czy w szkole przez parę pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania lub lunchu. Praca z pustym żołądkiem bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, gdyż mózg się buntuje, iż nie otrzymał odpowiedniej dawki energii. I marację.

jajka w kieliszkach

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż mówi się w mediach i nie tylko, właściwie mówiło się i pewnie u nas w domu, iż śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wiele osób lekceważy tego typu dobre rady.

Jeżeli analizowana problematyka okazała się dla Ciebie cenna i masz chęć ją przestudiować też pod innym kątem, przeczytaj więcej znajdziesz tu (http://www.drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu) – ona też ją omawia.

Niektórym po prostu śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z czego to wynika? Są różne przyczyny. Najbardziej znana to ta dość błaha: brak czasu. No tak, jedna osoba musi błyskawicznie biec na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie może znaleźć czasu. Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, iż śniadanie będzie w drodze lub w pracy, iż przecież zawsze jemy w biegu i jest wszystko okej i tak dalej. Kolejną przyczyną jest fakt, iż niektórym ludziom śniadanie po prostu nie smakuje.

Nie potrafią zaakceptować tego pierwszego posiłku, gdyż sprawia im to trudność. Przełyk jest ściśnięty, więc śniadanie jest prawie bólem, na którą nie chcą się decydować po raz kolejny. Może to wynika ze stresu, gdyż to przecież początek dnia, cały dzień przed nami, sporo stresujących sytuacji w domu, w pracy, nie jest wiadome jak sobie z nimi damy radę, tak więc organizm tak właśnie reaguje. Zdarza się jednakże, że właśnie te osoby, które rezygnują ze śniadania, bo mają problem z jego przyjęciem zjadają obfite kolacje. Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko miły sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt zdrowe, nie dość, że możemy mieć kłopoty żołądkowe, to jeszcze przez to słabo się wysypiamy. Ponadto, dla osób, które nie chcą przytyć – takim sposobem właśnie prędko nabieramy ciała. Pamiętajmy więc o jedzeniu śniadania, to istotnie niezbędna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo lub innych akcesoriów (kieliszki na jajka w dobrej cenie), skorzystajmy z ładnych talerzy i kubków, a przekonamy się, iż śniadanie to jedna z najprzyjemniejszych chwil dnia. Ja osobiście polecam szczególnie takie specjalne pojemniki na pieczywo. A więc smacznego!