Przeróżne profesje – inne wymiary ryzyka

Banałem może być stwierdzenie, że każdy człowiek jest inny, ma inne perspektywy, w jednej dziedzinie się odnajdzie, by w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To normalne dodatkowo nie można mieć aż do siebie pretensji, iż w czymś jesteśmy po prostu słabsi. Są jednak ludzie, jacy odnajdują się w trudnych sytuacjach, a wyznacznikiem tego jest ich praca zawodowa. Owszem, praca wskazuje kształt człowieka, a te trudne zawody mają to do siebie, iż określają ano tak mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?

pracownicy

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Najtrudniejsze zawody to te, w jakich odpowiada się za bezpieczeństwo wielu ludzi. Najbardziej poważnym kandydatem z szeregu tych zawodów wydaje się pilot samolotu. Niby jest to fach co i raz mocniej skomputeryzowana oraz nowomodna, pilot widzi całość na ekranie oraz nie musi tak mocno mieć za podstawę na intuicji. To błąd, pilot musi|powinien mieć cały czas (zobacz liczba godzin pracy) oczy szeroko otwarte, nie powinien zlekceważyć najniższego sygnału, albowiem może on łączyć się z ryzykiem katastrofą. Co więcej, startowanie czy lądowanie to czynności, jakie musieć po prostu wykonywać automatycznie, mieć do tego wyczucie i właściwą koncentrację. Nie dowolny pewnie jest tak mocny.

zadłużenie

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Astronauta. Jeśli aktualnie jesteśmy tak wysoko to odlećmy jeszcze wyżej. Słyszałeś dawniej jak dużo testów powinien przejść kandydat na astronautę? Jakie są to sprawdziany i, gdy mała dawka dostaje się do ścisłej czołówki? Nic niepokojącego, iż tak jest. Tylko ułamek osób może przyjąć się kosmonautą. W uniwersum może polecieć wielu spomiędzy nas, gdy wbici w siedzisko jesteśmy sparaliżowani strachem, jakkolwiek ażeby sterować taką maszynę, mieć odpowiednią koncentrację co więcej reagować na zmieniające się wydarzenia? To tylko zajęcie ażeby najlepszych…

A teraz zejdźmy na ziemię dodatkowo weźmy na warsztat trzy zawody: lekarz, kierowca TIR-a i komornik.

Jeżeli zamierzasz skontrolować rzetelność danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj info u źródła (http://www.ewadia.pl/faq/) a uzyskasz stuprocentową pewność w takiej kwestii.

Każdy z nich to całkiem inna bajka, aliści zapewne nie jest to radosna bajeczka. Lekarz, od niego wiele zależy. Ten będący na bloku operacyjnym musi ochronić błogostan i profesjonalizm, choć krew tryska po całej sali. Kierowca TIR-a powinien dojechać wszędzie, dojechać wzdłuż i wszerz, a do tego jeździć bez przerwy po kilkanaście godzin i spać w samochodzie. No co więcej komornik, o tak, ściąganie długów (odkryj więcej) o nie jest pierwsze lepsze zajęcie, to zadanie dla ludzi o stalowych nerwach, odpornej psychice i sumienności zawodowej.