Jak dodatkowo dbać o stan swojego zdrowia? Czemu tak ważne są badania profilaktyczne?

Niesamowicie ważne jest systematyczne kontrolowanie naszego stanu zdrowia. Nie bez powodu tyle się na ten temat mówi. Przecież jak najwcześniej zdiagnozowana choroba, tym bardziej kiedy mowa o różnego rodzaju nowotworach, daje najlepsze rokowania na wyleczenie. Rzecz jasna często bywa tak, iż kiedy nic nas nie nagli, nic nam nie dolega, to nie zajmujemy się jakimiś kontrolami. A to niestety błędne myślenie, ponieważ za sprawą profilaktyki można ustrzec się wielu niepotrzebnych stresów i zmartwień wiążących się z zachorowaniem.

Należy wiedzieć, że prócz zainteresowania się tą kwestią samemu, mamy często możliwość wzięcia udziału w programie badań profilaktycznych sponsorowanych na przykład przez miasto. Takie informacje często dostajemy pocztą, lecz też widoczne są w postaci plakatów wywieszanych na osiedlach, jakie informują o zbliżających się badaniach profilaktycznych. Tak jest na przykład w przypadku profilaktyki raka piersi czy raka szyjki macicy. Najczęściej w naszej bliskiej okolicy, albo w naszej przychodni znajdują się tego typu informacje. Takie też informacje często przekazuje nam doktor, do jakiego chodzimy najczęściej, dlatego warto korzystać z takich rad, ponieważ polecany ginekolog Warszawa Ursynów, będzie obeznany w temacie akcji profilaktycznych mających miejsce na osiedlu Ursynów.

zabieg

Autor: Michael Dorausch
Źródło: http://www.flickr.com

Identycznie wygląda to z profilaktyką raka skóry, o której głośno robi się szczególnie przed wakacjami. Wtedy to nasza skóra wystawiana jest najbardziej na działanie słońca, a przy tym również szkodliwego promieniowania. Takie promieniowanie wzmaga niestety rozwijanie się raka skóry. Dlatego warto pójść na tego typu badanie oraz skontrolować, czy nasze zmiany skórne w postaci pieprzyków oraz innych narośli, nie są zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia. Przed latem tego typu akcji profilaktycznych jest całkiem dużo i faktycznie można zapisać się bez problemu na bezpłatne sprawdzenie znamion na naszym ciele.

Osobą, która sprawdza tego typu rzeczy jest specjalista dermatolog Warszawa Ursynów to jedno z wielu osiedli, na których takie profilaktyczne akcje są przeprowadzane. Jednak w przypadku znamion na skórze dobrze jest udać się do lekarza jak tylko zauważymy jakieś niepokojące objawy. Nie możemy zwlekać, tylko zapisać się do dermatologa jak najszybciej. Wśród dużej ilości obowiązków, które mamy na co dzień, należy przede wszystkim pamiętać o własnym zdrowiu. Nie można się zasłaniać brakiem czasu. Właśnie chodząc na takie badania ten czas sobie przedłużamy.