Z jakiego powodu kitesurfing zaczął zyskiwać tak ogromną popularność, jak zacząć uprawianie tego sportu.

Woda i wiatr to żywioły, jakie od wieków fascynują ludzi. I ludzie od wieków z różnymi efektami próbowali je ujarzmić, przy pomocy coraz to nowocześniejszych sprzętów. Obecnie to ujarzmianie jest znacznie szybsze, bowiem współczesna technika pozwala na zastosowanie rozwiązań, jakie jeszcze kilkadziesiąt lat temu były niemożliwe do realizacji.

wakacje, sport, kite

Autor: Alberto Otero García
Źródło: http://www.flickr.com
Nie inaczej będzie z kitesurfingiem, sportem, jaki swoje początki ma zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej. Lecz jego popularność w ostatnim czasie bardzo wzrosła, nawet z tym, że na obecnej olimpiadzie została podjęta próba wpisania go na listę oficjalnych sportów. Póki co nic niewiele z tego wyszło, lecz najlepiej będzie to świadczyć o tym, jak jest popularny. U nas zainteresowanie tym sportem zaczęło się po roku 2000, wtedy powstawać zaczęły pierwsze szkoły, w sklepach zaczął być dostępny sprzęt i zaczęto organizować kitesurfing wyjazdy- przykładowe do wglądu tutaj: przejdź na stronę. Obecnie na całym wybrzeżu letnią porą można zobaczyć setki latawców z żądnymi mocnych wrażeń miłośnikami tej formy fizycznej aktywności. Środowiska osób żyjących aktywnie na początku bardzo sceptycznie podchodziły do tej nowej mody. Były spore obawy, przede wszystkim o jakość sprzętu i bezpieczeństwo. Lecz okazało się bardzo szybko, że kitesurfing jest bardzo prosty w nauczeniu, bezpieczny przy zachowaniu podstawowych zasad i znacznie bardziej wygodny w przewożeniu.

plaża, sport, kitesurfing

Autor: Erkki Nokso-Koivisto
Źródło: http://www.flickr.com

Będzie także wymagał dużo mniej siły, więc bardzo dobrze sprawdza się wśród osób nie mających aż tak mocnych mięśni. Nie ma żadnych problemów, aby przygody z nim spróbowali uczniowie albo starsze osoby. Oczywiście jakiś niewielki poziom sprawności należy posiadać, ale tak naprawdę znacznie ważniejsze będą chęci do nauki i trafienie na dobrą szkółkę. Przeciętny kurs kosztuje w okolicach 1,5 tysiąca złotych i składa się z trzech podstawowych części. Pierwsza z nich będzie obejmować naukę sterowania latawcem, druga starty z deską, a trzecia naukę podstawowych skoków i zwrotów.

Niesamowicie interesuje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link i zdobądź użyteczne info (www.metfix.com.pl/oferta/osprzet-zeglarski/kotwice-nierdzewne/kotwice-nierdzewne/)!

Każdy taki etap trwa kilka godzin, podczas których na początku kursanci powinni się zapoznać z teorią, a później ćwiczą dokładnie zdobytą wiedzę w czasie latania.