Rynek farmaceutyczny to bardzo zmieniająca się branża gospodarki

Czas jesienno-zimowy jest przepiękny, ale jak każda pora roku ma on swoje negatywy. Jednymi z nich są na pewno przytrafiające się nagminniej przeziębienie oraz grypa. Naturalnie można się wtenczas kurować domowymi metodami, czyli syropem z cebuli, miodem i mlekiem. Tym osobom które od czosnku i cebuli wolą trzymać się z daleka, zostaje apteka.Specyfików na te popularne schorzenia jest całkiem sporo.

tabletki

Albowiem większość z nich osiągalna jest bez przepisu lekarza, można je bez problemu reklamować w środkach masowego przekazu. Stąd dziwią mnie nieco efekty badań rynku farmaceutyków i spadek sprzedaży liczby opakowań medykamentów sprzedawanych bez recepty. Myślę, że możliwym wyjaśnieniem tego stanu rzeczy może być wzrost cen, (może to potwierdzać równoczesny przyrost wartości sprzedaży). To oznacza, że za mniejszą ilość opakowań zapłacimy więcej . Jest to zgodne z moimi empirycznymi spostrzeżeniami. Taka nierównowaga jest zagrożeniem dla rynku.

W pewnym momencie nastąpi kryzys i farmaceuci będą musieli obniżyć swoje narzuty.

Ten nasz link kieruje do wpisu, jaki ma unikalne treści – z pewnością Cię zafascynują i będą użyteczne.

Wspomniany trend jest wzmacniany faktem, iż sprzedaż leków refundowanych poprzez zamieszanie związane z refundacją (zmiana ustawy) także jest niska w porównaniu do roku 2011. Następną przyczyną spadku ilości sprzedanych lekarstw w stosunku do rozmiarów sprzedaży sprzed 3 lat jest fakt, że w roku bazowym (przed zmianą regulacji prawnych) klienci aptek na masową skalę wykupywali medykamenty, zatem zrobione zapasy bez wątpienia negatywnie wpłynęły na wysokość sprzedaży w roku kolejnym.

Światełkiem w tunelu dla sprzedawców leków może być przyrost sprzedaży liczony między 2012 a 2013 rokiem.

Nie ma co zwlekać – jeśli ten wpis Cię zaciekawił, kliknij ponadto tu i sprawdź także podobne oryginalne www (http://www.dermamed.com.pl/epilacja-laserowe-usuwanie-owlosienia/)!

Wydaje się, iż może uda się zneutralizować wynik „zapasów”. Przyspieszyć ten proces może obniżenie narzutów, zwłaszcza że w całej gospodarce mamy do czynienia z deflacją, a więc ogólnym spadkiem cen.

leki i suplememty diety

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowo jak w pozostałych gałęziach handlu apteki sieciowe znajdują się w korzystniejszej sytuacji aniżeli ich samotni konkurenci. Związane jest to z faktem, że sieci z przyczyny swej wielkości są interesującym partnerem negocjacyjnym dla fabrykantów farmaceutyków. Na stabilizację branży wpłynęła by również stabilna polityka zdrowotna, lecz ten czynnik uzależniony jest od polityki kraju, nie zaś od elementów ekonomicznych.