Własna firma – trudna przeprawa, ale jednak warto spróbować. Pamiętaj jednak o kilku podstawowych rzeczach, a będzie łatwiej

Prowadzenie własnej firmy zawsze jest obarczone ryzykiem. Nie mamy w tej sytuacji szefa, jakby to było w normalnej firmie, więc sami jesteśmy zmuszeni sobie radzić z wieloma kryzysami. Dodatkowo, musimy liczyć się z błędami, które mogą nas kosztować wiele, ze zmianami przepisów, jakie mogą się odbić na naszej branży i wiele innych. Generalnie, każdego dnia musimy być gotowi na coś nowego, tak więc własna działalność to pomysł dla ludzi przekonanych i zdecydowanych, iż to co robią jest naprawdę istotne.

Największą ilość chyba mamy działalności jednoosobowych, bo najłatwiej tego typu prowadzić. Firma to tylko my sami, nie musimy posiadać siedziby, ani pracowników. W największej liczbie przypadków takie osoby współpracują z pozostałymi freelancerami w dziedzinie rożnych projektów. Też często się zdarza, iż w konkretnej firmie pracownicy są zatrudnieni, jako właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Dlaczego tak właśnie to wygląda? Odpowiedź jest banalna. Po prostu, pracodawcy dzięki temu są w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ opłaty u nas są dość wysokie. Jednakże, zatrudniony też korzysta na tej możliwości, bo dzięki temu, że posiada swoją działalność może współpracować z wieloma podmiotami. W zależności od tego, czym się zajmuje stwarza to możliwości na dodatkowy zarobek.

karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Prowadzenie własnej działalności to szereg większych i mniejszych kryzysów. Wiesz o czym mowa, jeśli miałeś z tym do czynienia. Nieważne, czy to duża czy jednoosobowa firma, mogło się zdarzyć, iż miałeś nielegalne oprogramowanie w firmie, co jak wiesz nie jest dobrym pomysłem.https://www.eena.pl/ogrodnictwo-oferty-pracy.html (zobacz https://www.eena.pl/ogrodnictwo-oferty-pracy.html)Można powiedzieć, iż jeśli Ci się udało to miałeś szczęście, gdyż tego typu praktyka to w powszechnej opinii kradzież. Z innej strony, taka firma nie jest odbierana jako profesjonalny byt. Możemy powiedzieć, że oryginalne oprogramowanie to podstawa, w przeciwnym razie możesz mieć kryzys. Myślę jednakże, że przed założeniem firmy będziesz o tym pamiętał, nie, bykupić oryginalne firmowe (inoffice – biura wirtualne) oprogramowanie?

Pamiętaj również o odprowadzaniu wszystkich składek. Wiadomo ZUS nie rozpieszcza, a młodzi przedsiębiorcy często zapominają o terminowym odprowadzaniu składek, a wtedy jest problem, gdyż będziesz dodatkowo odprowadzał odsetki do ZUS. Jeśli więc uważasz, że ZUS jest za duży i nie chcesz płacić jeszcze większej ilości pieniędzy, to pamiętaj o terminach.