Kto to jest pedodonta?

Stomatologia to dyscyplina medycyny wyróżniająca się licznymi specjalnościami. Pewną z nich jest pedodoncja, zatem stomatologia dziecięca.
Lekarz pedodonta wyspecjalizowany jest w chorobach zębów dzieci jak też wadami rozwojowymi zgryzu.

wizyta
Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dziedzina ta została wyodrębniona przez wzgląd na różną budowę zębów a także całego układu zębowego maluchów. Z różnej budowy wynikają charakterystyczne problemy, które dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta trudni się ich leczeniem, lecz także leczeniem chorób błony śluzowej i korekcją wad zgryzu u maluchów.

Odwiedź naszą kolejną podstronę. Tam opublikowaliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://lomza.centrumdemed.pl/). Będzie nam niezwykle miło, jeżeli wątki przypadną Ci do gustu.

Tym zajmuje się właśnie pedodoncja Wrocław to miasto w jakim bez problemu znajdziemy takiego specjalistę.

napar

Autor: lumiere
gabinety stomatologii dla dzieci częstokroć są specjalnie przygotowane pod małych pacjentów. Jest to ważne, albowiem wizyta u stomatologa praktycznie za każdym razem jest dla maluszka źródłem stresu. Barwny, bardziej przyjazny gabinet jak też zabawki pomagają złagodzić nerwy generowane poprzez wizytę u stomatologa. Warto mieć na uwadze, że w czasie wyrzynania ząbków ujawniają się nierzadko wady zgryzu, natomiast same ząbki są szczególnie narażone na powstawanie próchnicy. Z tej przyczyny na przegląd stomatologiczny trzeba wybierać się z latoroślą nie rzadziej aniżeli raz na sześć miesięcy. Przed pierwszą wizytą u stomatologa trzeba przeprowadzić konsultację, w szczególności kiedy dziecko lęka się dentysty.

W trakcie takiej wizyty maluch ma sposobność zaznajomić się dentystą, obejrzeć jego gabinet oraz znajdujące się w nim sprzęty, co pozwoli zmniejszyć stres w czasie przyszłych nieodzownych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj dziecku zęby codziennie, kontroluj poprawność mycia, wyrabiaj dobre przyzwyczajenia oraz sam dawaj przykład.