W jakich sprawach mogłaby pomóc nam mięta oraz dlaczego jest doskonała dla naszego ciała?

Jest to zioło niezwykle znane i proste w uprawie, jakie mogłoby posiadać także niezwykle dobry wpływ na Twoje zdrowie. Jej liście posiadają białko oraz węglowodany, a oprócz tego jest ona bogata w fosfor oraz magnez.

pies, psy, zoologia

Autor: Forsaken Fotos
Źródło: http://www.flickr.com
Mięta zielona zwana również pieprzową to również bogate źródło witaminy A i B3. Jeżeli chodzi o moc działania rośliny, to nie ma znaczenia czy też jest to mięta suszona, czy świeża. Ma ona przede wszystkim wpływ na procesy trawienne ludzkiego ciała, co jest bardzo istotne, jeśli chcemy troszczyć się o odpowiednią sylwetkę. Jej liście zwiększają wydzielanie soku żołądkowego oraz usprawniają pracę jelit. Jej liście są stosowane w zaburzeniach trawiennych, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Liście mięty mają również funkcjonowanie antybakteryjne i nieznacznie uspokajające. Kiedy cierpimy na dolegliwości żołądka, napar z mięty powinien zostać pierwszą rzeczą, o której pomyślisz. Taki napar zniweluje bóle oraz może pomóc Twojemu organizmowi mierzyć się z kłopotami jelit.
Najbardziej popularna jest herbata miętowa, jaką można by podawać zarówno na zimno jak i na ciepło. W okresie zimowym to doskonała herbata yerba klasyczna rozgrzewająca, natomiast w okresie letnim znakomicie ugasi Twoje pragnienie. Napar miętowy to miły oraz orzeźwiający smak, pozostawiający w buzi uczucie świeżości. Jest to napój, jaki jednocześnie orzeźwia oraz przeciwdziała senności. Mało osób wie, że świeże albo suszone listki mięty można by dodać do twarożku czy sałatek.

Wtedy potrawa nabierze wyjątkowo interesujący aromat oraz smak. Warto również pamiętać, żeby wrzucić parę liści mięty do gotującego się mleka. Zapobiegnie to jego zwarzeniu. Liście mięty można by również żuć.