Zupełnie inne niż dotychczas oblicze okulistyki

Nauka cały czas idzie na przód. Dostępne są nowe leki na choroby, które jeszcze do niedawna były nieuleczalne. Kosmetyka estetyczna rozwija się w szybkim tempie – zabiegi przeprowadzane przez wykwalifikowanych kosmetologów zastąpiły bolesne operacje. Także w dziedzinie optyki cały czas coś się dzieje. Pojawiają się zupełnie nowe sposoby poprawy naszego wzroku, a co za tym idzie, również komfortu życia.

optyk

Autor: John Jacobi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wybierając się do specjalisty, prawdopodobne były dwie diagnozy – krótko- lub dalekowzroczność, zresztą każdy mógł sam stwierdzić czy widzi lepiej bliże czy dale. Obecnie, u znacznie większego odsetka pacjentów, stwierdzany jest astygmatyzm. Jest to powikłanie ściśle powiązane z typowymi wadami, dodatkowo zakłócające widzenie, poprzez zmiany kształtu naszej rogówki.

Chociaż, możemy mieć go w zaawansowanego w istotnym wymiarze, przy jednoczesnym braku innej wady. Coraz modniejsza staje się laserowa korekcja astygmatyzmu. Jest ona bardzo sprawna i ceniona, gdyż osoby z ta dolegliwością mają znacznie większe problemy ze znalezieniem soczewek kontaktowych.

Prezentowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis studia podyplomowe logopedia, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które też będą ciekawe.

Dzieje się tak dlatego, że przy doborze prawidłowych szkieł, potrzebna jest zgodność trzech zmiennych a nie wyłącznie jednego. A nie każdy ceni sobie przecież okulary.

Zabieg laserowy na oczy nie jest nową alternatywą na polskim rynku, już piętnaście lat temu był stosowany. Jednak dzięki coraz to nowszym technologiom, powstają bardziej profesjonalne lasery, które w skuteczniejszy i łatwiejszy sposób usuwają choroby oczu (Optegra). jest to opcja znacznie mniej inwazyjna niż w latach 90-tych, ryzyko komplikacji jest bardzo małe. Mimo to, w dalszym ciągu, kiedy okulista decyduje się zoperować nim chorego, odbywa się to w różnych etapach, pierw pierwsze oko później drugie – to wszystko aby zniwelować ewentualne zagrożenie powiększenia zamiast pomniejszenia wady wzroku.

Laserowa korekcja astygmatyzmu jest nadal procedurą bardziej skomplikowaną i przez to tez droższą. Ze względu na stopień różnorodności wady, potrzebuje ona lepszego specjalisty i więcej sprawności. Lecz raz na jakiś czas pojawia się na rynku oferta darmowych zabiegów dla pacjentów z tą wadą.Optyka i okulistyka to dziedziny nauki niezwykle ważne dla ludzi, bowiem zmysł wzroku jest istotny dla dobrego funkcjonowania. Zabieg laserowy na oczy jest dobrym rozwiązaniem dla osób z dużą wadą wzroku, którzy na zawsze pragną pozbyć się swojej dolegliwości.