W jaki sposób troszczyć się o ząbki?

Szkliwo ząbków jest to najtwardsza tkanka zęba – wystarczą jednak zaniedbania w higienie jamy ustnej a także złe nawyki, by kłopoty z ząbkami stały się faktem.
Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan zębów mogą mieć niektóre zachowania.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, stronienie od wizyt u dentysty jak też konsumowanie słodkich napojów gazowanych to jedynie pewne z wielu sposobów na braki w zębach i niedostatki w uzębieniu. Jeśli pragniesz długo radować się własnymi zębami, przyda ci się garść wskazówek, czego nie powinno się wykonywać. Nawet dzieci mają pojęcie, iż powinno się myć zęby – – > link do strony. Wszelakie niedbalstwa prowadzą bowiem do próchnicy ząbków jak też schorzeń dziąseł. Z drugiej jednak strony, nadmierna gorliwość również nie popłaca. Staranne mycie ząbków po każdym posiłku w żadnym razie nie jest tak pożądane, jak mogłoby się zdawać. Specjaliści zalecają szczotkowanie zębów (stomatologia warszawa) trzy razy na dzień – po śniadaniu, obiedzie i wieczerzy. Nie należy przy tym przesadnie czyścić ząbków tuż po powstaniu od stołu. Myjąc ząbki bezpośrednio po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów emitujących się podczas jedzenia posiłku, staje się w wyższym stopniu miękkie. Wskazane jest zatem odczekanie 30 minut przed myciem zębów. W tym czasie kwasy zostają unieszkodliwione, zaś zęby mają czas na powtórną mineralizację. Szczotka do zębów winna być delikatna. Nazbyt sztywna szczoteczka może bowiem uszkadzać szkliwo.
schorzenie

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Ząbki myj łagodnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, aby po każdym posiłku użyć nitki dentystycznej.

Usuwanie resztek jedzenia z powierzchni międzyzębowych zajmuje plus minus dwóch minut, zaś pożytki płynące z tejże czynności są nieocenione. Niezmiernie istotne dla zdrowia ząbków są także regularne wizyty u stomatologa. Stomatolog Łomża dokonuje przeglądu ząbków co pół roku.