Kłopoty kobiet po naturalnych porodach, jak w takich sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród naturalnymi siłami spowodować może znaczne uszkodzenia w kobiecym organizmie, jakie później mogą przyćmić radość z macierzyństwa i komfort życia. Mogą mieć także ogromne znaczenie na seks i czerpanie z tego satysfakcji, a niestety problemy takie dotykają sporą ilość kobiet. Ocenia się, że ponad osiemdziesiąt porodów kończy się większymi lub mniejszymi deformacjami dróg rodnych.

estetyka-intymna.pl
Często pojawiają się pęknięcia i rozciągnięcia, a po nacięciach robią się nieprawidłowe blizny. Może to być przyczyną wielu niekoniecznie przyjemnych objawów. U niektórych młodych mam pojawiają się bóle przy współżyciu, często występuje również problem nietrzymania moczu. W takich przypadkach trzeba podjąć leczenie, żeby wrócić ze stanem narządów rodnych do właściwego wyglądu (rzetelnie omówione). Niekiedy powinien wystarczyć odpowiedni komplet ćwiczeń, regularnie robione wzmocnią mięśnie i sprawiają, że zmiany, które powstały w czasie porodu powoli się cofają. Jednak w niejednym przypadku może to być to mało wystarczające i konieczny może się okazać odpowiedni zabieg.

Tak naprawdę plastyka krocza polega na przywróceniu anatomicznego kształtu kobiecych narządów, które zostały zaburzone w czasie porodu czy w wyniku jakiś wrodzonych wad. Tego typu operacja jest trwała i może dać doskonałe efekty, lecz kolejne ciąże czy ciężka praca (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-byc-lubianym-przez-wspolpracownikow-11-sposobow) fizyczna mogą zniwelować jej skuteczność. Do plastyki krocza kobieta musi się odpowiednio przygotować, tak jak do każdej innej operacji. Po pierwsze niezbędne jest bardzo dokładne badanie przez lekarza, który na podstawie stanu zdrowia i wywiadu zakwalifikuje do zabiegu. Sama operacja nie trwa dużo czasu, lecz po jej ukończeniu bardzo istotny jest początkowy okres rekonwalescencji. Gojenie się rany trwa czasami nawet do kilku tygodni i dopiero po upływie tego czasu można podjąć współżycie (cennik na Bardzo duże znaczenie ma także codzienna higiena miejsca po zabiegu, rany trzeba dokładnie dezynfekować oraz suszyć, jeżeli natomiast zaczną się pojawiać jakieś bóle, to można używać standardowych środków przeciwbólowych.