W jakim celu trzeba wybrać się do protetyka?

Protezy zębowe są używane, gdy w żuchwie albo szczęce brakuje kilku zębów, lecz również w wypadku zupełnego bezzębia. Zdarza się tak, że mimo trudów nienaturalne zęby są konieczne.
Nowoczesne procedury powodują, że zęby sztuczne czy też zgryz bardzo trudno odróżnić od naturalnych zębów.

Każdy brak uzębienia powinien zostać uzupełniany, gdyż powoduje to przeróżne dysfunkcje. Zęby, które sąsiadują z luką, zaczynają się nieco przemieszczać, a przeciwne wysuwać. Może czasami dochodzić do rozchwiania i przeciążenia pojedynczych zębów, zaburzenia zgryzu i funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. Obluzowane zęby bardziej są narażone na choroby dziąseł oraz szybciej ulegają uszkodzeniom. Niekompletny zgryz oprócz wad wymowy jest skutkiem niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co powodować może dysfunkcje trawienia. Najprostszymi uzupełnieniami są wkłady koronowe. Odtwarzają koronową część zęba.

Prezentowany temat z pewnością ma fascynujące informacje, lecz żeby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź tekst (https://kaleta-dentystyka.pl/oferta/leczenie-kanalowe-krakow), który jest niezwykle absorbujący.

W co poniektórych sytuacjach mogą zastępować tradycyjną plombę. Kształt oraz odcień zęba poprawiają z kolei licówki.

Diagnoza
Są to cienkie nakładki przyklejane do jego zewnętrznej powierzchni. Proteza stała to także most protetyczny, który uzupełniać może brak jednego lub paru zębów. Przy bezzębiu, gdy pacjent nie ma żadnego zęba w żuchwie, ani w szczęce, w takiej sytuacji robi się akrylowe protezy całkowite. Na początku może zawadzać odczucie obcego ciała w buzi i mogą się pojawiać problemy z odgryzaniem, żuciem i wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna, może ocierać podniebienie oraz dziąsła. W tego typu wypadku zakupić warto Krem mocujący do protez zębowych w aptece. Protetyka polega na tym, że technik mocuje pewnie protezę i nie zezwala na jej przesuwanie się.

Podczas jedzenia siły zgryzowe przenoszone są na dziąsła. Redukuje to moc żucia oraz przyspiesza zanik zębodołowych wyrostków zgryzu oraz żuchwy. Wskutek tego proteza osiada i są wymagane poprawki w celu jej dostosowania.