Jak zidentyfikować zgagę i jak ją wyleczyć?

Zgaga jest subiektywnym czuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie następować w przebiegu paru chorób i także na skutek stosowania pewnych używek lub spożywania pokarmów. Nagminnie wiąże się z prowadzeniem niezdrowego trybu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Wskazane jest aby wiedzieć, w jakim momencie jest w stanie sugerować dolegliwość, a kiedy starczy zadbać o zdrowy styl funkcjonowania i żywienia.

ranigast

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyną zgagi jest cofanie się kwaśnego soku żołądkowego (inaczej zarzucanie czy też refluks) z żołądka aż do przełyku wbrew perystaltyce. Jako oznaka po wielokroć istnieje w chorobie refluksowej przełyku. W ocenie problemu zawsze powinno się mieć na uwadze tego rodzaju choroby. Prócz chorób zgagę mogą wywoływać w szczególności : napój alkoholowy, kawa, herbatka, cola i inne zawierające kofeinę trunki gazowane, czekolada , owoce cytrusowe jak również soki , pomidory, ostre przyprawy i oleiste pożywienie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne jedzenie dań.

Przewodnimi zarządzeniami jeśli chodzi o leczenie zgagi są: przyjmowanie dań nie później niż 2-3 godziny przed snem, uniesienie wezgłowia łóżka, zaprzestanie palenia papierosów. Niezmiernie istotna jest także stosowna dieta (ograniczenie jedzenia tłuszczu, alkoholu jak również kawy), i także uszczuplenie masy ciała u otyłych. Należy podobnie unikać leków wpływających ujemnie na napięcie dolnego zwieracza przełyku.

Odpowiednie leki powodują najszybsze ustanie

tabletki

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

schorzeń i zapalenia przełyku u największej ilości chorych. O ile staramy się osiągnąć szybki i trwały skutek w chwili bólu trzeba przyjąć zarządzone przez lekarza gastroenterologa lekarstwa farmakologiczne. Fenomenalnym przykładem jest Ranigast, jakiego kilka wariantów dostaniemy bezproblemowo w aptece.

Ranigast Fast mieści w sobie podstawę czynną – ranitydynę, jaka zakłóca wydzielanie w żołądku kwasu solnego oraz pepsyny. Doza 150 mg ranitydyny hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez plus minus 12 godzin. Analogicznie działa środek Ranigast MAX – https://www.swiatleku.pl/product/ranigast-max-tabletki-powlekane-10-szt (https://www.swiatleku.pl/product/ranigast-max-tabletki-powlekane-10-szt)lności, kiedy to towarzyszą jej inne dolegliwości, winna zawsze wzbudzić naszą atencję i należy opowiedzieć o niej doktorowi. Gdy mamy świadomość wpadek żywieniowych albo niezdrowego trybu funkcjonowania, możemy spróbować go zmienić.