Dobre propozycje (nie tylko plastyczne) wykorzystania rzeczy, które każdy ma w szufladzie.

Ludzie zaradni znani są z tego, że potrafią dla jednej, prostej rzeczy wymyślić sporo funkcji. Bransoletki lub ramy do zdjęć z makaronu, lornetki lub motylki z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne oraz instrumenty muzyczne z użyciem fasoli, śnieg i broda z puchatej waty… A do czego można wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli idziemy na urodziny, szczególnie do małej dziewczynki, zróbmy samodzielnie piękny, kolorowy bukiecik z żelków owocowych. Nie trzeba sporo wysiłku żeby przygotować go samodzielnie i by nasz bukiecik prezentował się uroczo. Paczka barwnych pianek i paczka żelków w kształcie malinek (najlepiej kiedy będą w różnych kolorach) będą wystarczające. Do tego dokupmy arkusz celofanu, ozdobną tasiemkę, sztywniejszą bibułę i coś, co posłuży za bazę. Można użyć gąbki jak do kompozycji kwiatowych albo przygotować koło wycięte z tekturki (najlepiej użyć czegoś w kolorze).

Dziurki można wykonać cyrklem, ale trzeba uważać, by nie zrobiły się większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj kliknij tutaj. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję z żelek i pianek na talerzu, by ładnie zgrać kolory i kształty. Żelki w żywych odcieniach będą się pięknie prezentować w otoczeniu białych albo pastelowych pianek typu marshmallows. Nabite na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na jednej wysokości w kole albo (warte przeczytania) na gąbce do kwiatów. Zwróćmy uwagę na to, by były dość ciasno powkładane i żeby nie było widać bazy. Żeby bukiecik się utrzymał, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo chwycić razem. By zasłonić wszystkie patyki używamy grubej bibuły z niebanalnie zrolowanym brzegiem, pełniącej również funkcję ozdobną.

Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy kolorową wstążką. Patyczki do szaszłyków możemy wykorzystać nie tylko w ozdobach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia można umieścić ciasno patyczki przycięte do właściwego rozmiaru albo oryginalnie długie, ale w atrakcyjnym ułożeniu. Dobrze sprawdzą się też jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach plastycznych. Możemy z nich zrobić kształt domku, statku pirackiego, tratwy, płotku albo latarni.

Przy tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Aby lepiej pracowała, warto inspirować się wykonanymi pracami z całego świata, które można podejrzeć w sieci.