Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze relacje z kierownikiem mogą nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest pewnie niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak osób, które powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś dać radę. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo nie do zniesienia, że warto pomyśleć o odwrocie. Korzystnym rozwiązaniem będzie wówczas szukanie nowej posady. Kiedy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak możemy zaproponować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do ugody. Można na przykład zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, aby być świadomym tego, że takie porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy sporządzanie umów handlowych ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.