Jest upalnie i zjadłbyś loda? Nie musisz iść do sklepu, wystarczy nieskomplikowany przepis na zrobienie swojego. Poniżej interesująca propozycja

Każdy z nas może zrobić sobie wyśmienite lody, na jakie faktycznie jest bardzo ciekawa receptura. Do ich przygotowania potrzebne nam będą takie składniki jak: 600 mililitrów śmietany kremówki trzydzieści sześć procent, 200 g cukru kryształu, 50 gram gorzkiej czekolady, 4 jajka, dwie laski wanilii, trzy łyżki kakao o niskiej zawartości tłuszczu, 1 szklanka malin, owoce i świeże listki mięty żeby udekorować nasze dzieło.

lody

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jak prezentuje się wykonanie? Na początek powinniśmy wcześniej mocno schłodzić śmietanę kremówkę w lodówce, najkorzystniej przez całą noc. W dalszej kolejności musimy jajka oddzielić od żółtek. Białka należy ubić na sztywno zaś pod koniec ubijania dołożyć 5 łyżek cukru. Dalej ubijamy do momentu aż piana będzie lśniąca. Zaś do miski z żółtkami wsypujemy pięć łyżek cukru które ucieramy je do białości. A śmietanę kremówkę ubić trzeba do czasu, gdy zrobi się sztywna. W dalszej kolejności wsypać należy do niej pozostały cukier (Perełki cukrowe) i przez chwilę ubijamy. Kolejno do ubitej śmietany dodajemy białka oraz żółtka. Teraz zmieszajmy wszystkie składniki i podzielmy dalej masę na trzy części.

Do pierwszej dodajemy ziarna z przeciętej laski wanilii. Do następnej dołóżmy kakao orazczekoladę gorzką którą posiekaliśmy wcześniej na kawałki. Zaś do trzeciej części dorzućmy maliny rozdrobnione wcześniej widelcem albo zmiksowane. Mieszajmy teraz każdą z części z dodanymi składnikami i w dalszej kolejności schładzajmy je w lodówce. Po schłodzeniu powinniśmy płynne masy przełożyć do trzech pojemników, jakie w dalszej kolejności trzeba włożyć do zamrażalnika na jakieś 6 godzin czasu. Po tym czasie gotowe lody należy przełożyć po ich kawałku z każdego smaku do pucharka. Zostało nam je tylko ozdobić owocami oraz listkami mięty.

desery
Można również wykonać lody na patyku. Najprostszy sposób to tak naprawdę zamrażanie wody z sokiem, lecz bardziej interesujące efekty oferują lody z owoców. Trzeba więc zmiksować owoce, a następnie je zamrozić. Właściwie mieć specjalne foremki, w których możemy umieścić patyczki do lodów (można je kupić w niektórych sklepach). Po wyjęciu z zamrażalnika będziemy delektować się wspaniałym smakiem. Co ważne, jesteśmy w stanie wykonać je na różnorodne sposoby, oznacza to, że można eksperymentować z wieloma owocami. Nie zaszkodzi, jak pomieszamy na przykład banana z truskawką.