Od jakich czynników zależy wybór dobrych implantów?

Osoby, które z różnorodnych względów chcą zdecydować się na wszczepienie implantów, często muszą wybrać ich określony rodzaj. Zależy to od konkretnych uwarunkowań związanych z anatomią oraz wymogów Pacjenta.
Należy m.

in. brać pod uwagę układ kości czy dystans między poszczególnymi zębami. Ważny jest także rodzaj odbudowy czy ilość czasu, który jest przeznaczany na ten cel. Funkcjonują przeróżne systemy implantologiczne, co umożliwia dobranie odpowiedniego rozwiązania do danej sytuacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zapewnić bezpieczeństwo oraz zadbać o wysoką efektywność przeprowadzanego zabiegu bez względu na okoliczności kostne, które istnieją u pacjenta.

Jeżeli masz ochotę zgłębić w dokładniejszy sposób informacje na prezentowany wątek, to zobacz tutaj praktyczne źródła (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/cennik-i-rezerwacja/), posiadające dodatkowe newsy.

Można to zbadać przy pomocy tomografii komputerowej i uzyskać trójwymiarowy obraz tkanek i we właściwy sposób wybrać implant. Jeżeli konkretny pacjent posiada dobre warunki kostne, to można by wykorzystać standardowe implanty, które powinny się poprawnie przyjąć. Jeżeli z kolei u pacjenta wystąpił brak zęba, dosyć często następuje sytuacja, gdy dochodzi do zaniku kości. Inne wady, jakie mogłyby zaistnieć i być wyeliminowane przy pomocy implantów to m.in. wady szczęki czy też za wąskie przestrzenie między poszczególnymi zębami.

implanty

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wykorzystanie implantów mogłoby pomagać w zatrzymaniu takiego niebezpiecznego procesu. Dla osób, którym bardzo zależy na szybkim przeprowadzeniu zabiegu wszczepienia implantów, przygotowane zostały implanty, które mogą ulegać osteointergacji w o wiele krótszym okresie czasu niż typowe elementy.

Tego typu efekt można otrzymać dzięki odpowiedniej modyfikacji powierzchni, która stymuluje regenerowanie tkanki. Surowiec, z którego mogłyby być wykonane wszczepy to tytan lub cyrkon.