Leczenie implantologiczne – wskazania i przeciwwskazania – Sprawdź w poniższym artykule i dobierz najlepszego dentystę.

To najnowocześniejsze i w najwyższym stopniu naturalne podejście w wypadku ubytku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia zupełny komfort użytkowania, ponieważ z sukcesem zastępuje naturalne zęby. Implant – bowiem o nim mowa – to sztuczny korzeń zrealizowany z tytanu. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy zęba. Istnieje możność wszczepienia tak wielu implantów, ile brakuje zębów.

Można także zrealizować kilka wszczepów ażeby stworzyć wspornik dla mostów. Już dwa implanty zapewniają dodatkowe zamocowanie oraz świetnie stabilizują protezy całościowe. Jednakże należy pamiętać, że dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany będzie po konsultacji z medykiem.

zdrowy uśmiech - zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Implant to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości żuchwy. Tytan jest metalem świetnie tolerowanym przez ciało człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, zaś w procesie gojenia trwającym parę miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi naturalny, solidny fundament, na którym można wykonać odbudowę protetyczną (most, koronę czy protezę). Pierwsza wizyta to tzw. konsultacja implantologiczna w firmie OrtoDentic.

Sprawdź ten odnośnik – przeczytasz w tym miejscu podobne treści, zatem to omówienie prezentowanej sprawy z pewnością też będzie warte Twojej uwagi.

Umożliwia ona wyznaczenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Jeżeli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, ustalany będzie program leczenia. Następna wizyta to zabieg wszczepienia. Ten zabieg polega na nawierceniu niedużych otworków w kości a także wkręceniu tytanowych implantów. Trwa około 1 godziny oraz jest całkiem bezbolesny. Ostatnia wizyta: odbudowa protetyczna. Po okresie gojenia się wszczepu (trwającym 2-6 miesięcy) wykonuje się na nim odnowę protetyczną. zobacz ceny implantów zębów w Krakowie jej jest zróżnicowana oraz zależy od wariantu odbudowy jak też użytych materiałów.

Wskazania oraz przeciwwskazania do leczenia : Wszelkie braki uzębienia możemy uzupełnić używając wszczepy, ubytek kości nie stanowi problemu ponieważ możemy ją odbudować. Niezadowalająca higiena jamy ustnej, kiepska kondycja zdrowotna, nadmierna konsumpcja alkoholu a także tytoniu, aplikowanie środków odurzających mogą być powodem straty implantów.

W razie kiedy ocena przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na wszczepienie implantu ze względu na ubytek kości, implantacja powinna być poprzedzona zabiegiem jej odnowy. Do tego celu można użyć kości swojej lub sztucznej.