W jaki sposób pielęgnować włosy? Poznaj odpowiednie metody na utrzymanie ładnej fryzury

Każda kobieta chce mieć ładne włosy, ale nie wszystkie panie wiedzą, w jaki sposób o nie dbać. Nie starczy bowiem umyć głowę i iść spać, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość kobiet ma delikatne, cienkie kosmyki, które jeszcze osłabiamy nieprawidłowymi metodami pielęgnacji oraz zabiegami chemicznymi u fryzjera. Pierwszym krokiem do uzyskania ładnej fryzury jest umiejętne mycie głowy.

przedłużanie włosów

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeżeli będziemy stosować delikatny szampon, dostosowany do typu naszych włosów.

Czy masz pytania odnośnie do omawianej problematyki? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na to zapytanie – niewątpliwie będą one niesamowicie interesujące.

Gdy są tłuste, stosujmy kosmetyki przeznaczone do włosów tłustych, w przypadku włosów farbowanych natomiast niezbędne będą szampony utrzymujące kolor i blask. Nie można stosować za gorącej wody, a najlepiej jest wykonać ostatnie płukanie przy użyciu wody chłodnej, która zamknie łuski włosa. Po myciu najlepiej jest rozprowadzić na włosach odżywki bądź balsamy.

Niektóre z nich wymagają opłukania, inne można zostawić na głowie, jednakże nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają. Jeszcze szybciej będą nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie prezentować się atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosa oraz nabłyszczeniu fryzury poleca się jedwab do włosów, jak stąd. Nadaje im połysku, a zarazem nie jest obciążeniem, dlatego nadaje się do wszelakich rodzajów włosa. Jego bezsprzecznym przymiotem jest oprócz zabezpieczenie przed utratą wilgoci, co jest ważne szczególnie dla pań korzystających ze sprzętów do układania fryzury, na przykład z prostownicy.

Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, gdyż zbyt duża ilość nadmienionego kosmetyku może spowodować, że będziemy zmuszeni ponownie umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie osuszyć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy przedstawimy na chłodne powietrze, które podobnie jak zimna woda zamyka łuski. Teraz już wiesz, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o zaprezentowanych zaleceniach nie musisz się martwić, że zaczną wypadać albo utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno i sprawisz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich oczu.