Rafting Przełomem Bardzkim. Przełom Bardzki – cud Sudetów. Spływy kajakiem – dla kogo są?

Górskie spływy kajakowe nie bez przyczyny robią się coraz bardziej popularne. To kapitalne połączenie rekreacji a także sportu. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie łazików szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim przez wzgląd na położenie jest szczególnie ciekawy. Bardo leży na przełomie gór sudeckich. Specyficzna topologia wodna sprawia, że pomiędzy marcem a październikiem podczas gdy stan wód w tychże okolicach jest większy jest to wyśnione miejsce na spływ.

W kajaku

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Spływ Bardo jest wyprawą pięcioma zakolami, przepoławiającymi góry Bardzkie, odsłaniając skały wielkie na paręnaście metrów. Lasy opadają swą zielonością do samej rzeki, łąki swoimi barwami oraz wonią zapierają dech w piersi. To wszystko w ciszy zmąconej tylko śpiewem ptaków, szumem drzew oraz pluskiem wody. Spływy kajakowe mogą być kapitalną formą spędzenia czasu wolnego. Sprawdź sam dowiedz się więcej.

Co istotne, pływać pontonem może prawie każdy. Z pewnością dobrze jest przedtem trochę rozruszać mięśnie, w szczególności partie barkowe, jednakże w przypadku prostych tras liczy się technika wiosłowania, a nie sama siła. Dlatego nawet ludzie w wieku emerytalnym wybierają tenże wariant wypoczynku, tym bardziej że jest on polecany też przez kardiologów, jako świetny trening na wzmocnienie mięśnia sercowego. Również dzieci bez kłopotu dadzą sobie radę z pływaniem pontonem, rzecz jasna pod dozorem osoby pełnoletniej (acz ważne jest, ażeby rodziciele albo opiekunowie posiadali już jakiekolwiek doświadczenie, żeby na spokojnie instruować swoje pociechy).

Bardzo istotny wydaje się także odpowiedni dobór trasy. Osoby niedoświadczone, słabe fizycznie jak też rodziny z pociechami winny dobierać spływy kajakowe urządzane na nizinnych rzekach, o spokojnym prądzie czy szlaki niedużych kanałów. Z pewnością musimy omijać rzeki szybko płynące, rwące górskie rzeczki, rzeczki z wieloma przeszkodami, w rodzaju obalone drzewa czy zepsute jazy, a także rzeki lub jeziora ze szczeblami wodnymi. U nich dowiesz się wszystkiego przejdź do witryny.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany temat? Jeżeli tak, to idealnie, ponieważ ta pomocna treść (http://zygzakrent.pl/wypozyczalnia-rowerow/) na pewno także Cię zaciekawi.

Dobrze jest także mieć na uwadze, iż na otwartych akwenach istnieje ewentualność wystąpienia dużej fali.

Dobrze przygotowywane spływy kajakowe mogą dać uczestnikom istotnie pamiętne doznania. Gdy ktoś da się skusić na spływ pontonowy, to do owej formy odpoczynku będzie wracać.