Zadbanie o wzrok jest nie tylko oznaką troski o siebie i swoje zdrowie, ale również niezwykle istotne z praktycznego „punktu widzenia”

Kiedy musimy wytężać wzrok aby zobaczyć z daleka napisy, albo z kolei, gdy odczuwamy dyskomfort, bowiem oczy nas ciągle pieką, za każdym razem staje się to dla nas męczarnią bądź co najmniej niewygodą, której po prostu powinniśmy się pozbyć.

Narzędzie do badania wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Regularne wizyty u okulisty zminimalizują ryzyko pogłębienia się wady i pozwolą pozbyć się wszelkich problemów związanych z oczami. Wpisując w internetową wyszukiwarkę hasło „okulista w Warszawie” przekonamy się, że lekarzy tego rodzaju jest bardzo wiele, ale czy każdy faktycznie jest specjalistą w swej dziedzinie? Niestety w praktyce okazuje się, że nie zawsze możemy być zadowoleni z postawionej diagnozy czy obsługi lekarza. Tak naprawdę, w większości przypadków pozostaje szukanie metodą prób i błędów, która ma to do siebie, że nie pozwala ograniczać się do diagnozy tylko jednego lekarza. Nawet jeśli mamy wrażenie, że znaleźliśmy w końcu okulistę, który należycie zajmie się nami, warto nie poprzestawać na wizycie tylko u jednego lekarza. Lepiej skonsultować się z dwoma, jeśli nawet nie trzema lekarzami, niż później przejmować się brakiem efektów leczenia.

Dobry okulista znajdzie remedium na każdy problem z oczami. Będzie też potrafił wyliczyć nam jedną po drugiej wady i zalety konkretnego

Badanie wzroku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

rozwiązania, tak abyśmy z większym rozmysłem mogli podjąć decyzję. Przykładem może być między innymi laserowa korekcja wzroku.

Mnóstwo pacjentów, u których nie ”widać” przeciwwskazań do jej wykorzystania ma obawy aby się na nią zdecydować, choć z drugiej strony wiedzą, że tego rodzaju operacja już na zawsze pozwoliłaby im pozbyć się wady. Okulista powinien wpierw zbadać czy w naszej sytuacji faktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania tego typu operacji i jeśli nie, przedstawić nam wszelkie zagrożenia i możliwe korzyści jakie mogą się wiązać z taką operacją. Współcześnie sporo się słyszy o błędach lekarskich i w świetle tego trudno się dziwić, że ma się obawy czy postawiona przez danego okulistę diagnoza rzeczywiście jest trafiona. Jedynym „lekarstwem” na to wydaje się więc konsultacja nie z jednym, a z kilkoma specjalistami.