Boskie stopy

Nazwa podologia pochodzi z greki: logos-nauka, podos-stopa. Jest to dyscyplina leczenia absorbująca się badaniem upośledzeń, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. W naszej ojczyźnie wiedza podologiczna jest jeszcze mało rozpowszechniona.

szczupła sylwetka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych krajach Europy Zachodniej, podologia kwalifikowana jest już do profesjonalnych profesji medycznych. Podolog samodzielnie bada zmiany chorobowe na stopach i wykonuje odpowiednie zabiegi, albo kieruje pacjenta do adekwatnego medyka specjalisty. Podolog Bytom wspiera swą profesją lekarzy dermatologów, medyków ortopedów, doktorów rodzinnych, przede wszystkim ściśle współpracuje z doktorami diabetologami. Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi chorych z grup ryzyka, tj. cukrzycy, chorzy na krwawiączkę, bądź reumatycy.

Uważasz, że prezentowany artykuł jest pomocny? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze ten wiarygodny tekst (https://www.audika.pl/aparaty-sluchowe/rodzaje) – on także zwróci Twoją uwagę.

Rozmowa oraz badanie podologiczne gwarantują wczesne rozpoznanie zagrożeń a także skierowanie pacjenta do właściwego doktora specjalisty, co powiększa szansę zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie wyłącznie w obszarze stopy. Podolog jest obeznaną osobą, jaka dopomoże choremu w precyzyjnym wykonywaniu zaleceń lekarza dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Jeśli chodzi o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (Podolog-Marcinkowska) badanie tam winien zrealizować każdy, albowiem często nie uświadamiamy sobie, iż dokuczliwości jakie czujemy są spowodowane uszkodzeniami stóp. Na stopach znajdują się receptory narządów całego organizmu stąd tak ważna jest troska o ich formę. Wizyta w gabinecie podologicznym zaczyna się od dokonania wywiadu na temat stanu zdrowia.

Potem stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w umotywowanych sytuacjach (przykładowo moczówka cukrowa) wykonywane są specjalistyczne badania. Po postawieniu oceny podolog zamyśla terapię a także dobiera właściwe środki do pielęgnacji domowej.