Każdy właściciel firmy chce, by jego podwładni byli świetnie wyszkoleni i fachowi

W naszym kraju mamy kilkanaście takich specjalizacji, które są powiązane z pewnym podwyższonym ryzykiem albo należy sobie podczas wykonywania swoich obowiązków radzić niejednokrotnie z dużym napięciem.
Masa małych chłopców śni o tym, by być oficerami czy strażakami, gdy dorosną.

testy psychologiczne

zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zdają sobie jednak wtedy sprawy z tego, jak niebezpieczne są to profesje. By móc im podołać należy mieć odpowiednie nastawienie oraz być silnym psychicznie. Najzwyczajniej w świecie trzeba mieć pewne predyspozycje, nie tylko fizyczne, ale także psychiczno-społeczne. By choćby być przyjętym do szkoły oficerskiej należy zaliczyć testy psychologiczne. Podobnie wygląda to w armii. To bardzo dobre wyjście, gdyż człowiek, który dostaje do użycia broń, nie może być nerwowy albo mieć problem z zapanowaniem nad sobą. Byłoby to zbyt niebezpieczne dla otoczenia. To samo dotyczy zawodowych kierowców. Są to ludzie, którzy za kółkiem spędzają mnóstwo godzin w każdym tygodniu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie bywa stresujące. Z tego powodu kierowca nie może być zbyt agresywny albo jak to się inaczej określa – „narwany”. Dlatego i on powinien zaliczyć testy psychologiczne, żeby dostać licencję i móc pracować w zawodzie.

Jest grupa lekarzy, którzy twierdzą, że należałoby rozszerzyć listę osób, które powinny przechodzić testy, by otrzymać uprawnienia do wykonywania zawodu, gdyż świat wokół jest coraz szybszy oraz bardziej nerwowy. Możliwe, że posłowie za jakiś czas będą pracować nad tym projektem.