Czy każdy pacjent z wadą oczu w postaci zeza może zdecydować się na operację? Przydatne informacje dla osób, zamierzających pozbyć się takiej wady oczu

Niektórzy z nas od najmłodszych lat mają problemy ze wzrokiem. Często są to wady, które uniemożliwiają nam swobodne obserwowanie świata. Znaczną część popularnych wad wzroku można leczyć nosząc okulary korekcyjne, w niektórych z nich konieczne jest wykonanie zabiegu.

Jedną z wad, którą często leczy się operacyjne jest zez. W przypadku wad występujących u dzieci ryzyko powikłań jest o wiele mniejsze niż gdy operacja jest wykonywana u dorosłego. Niezależnie jednak od liczby lat pacjenta konieczne jest wykonanie szczegółowych badań, po których lekarz okulista Toruń stwierdzi czy nasze oczy mogą zostać poddane operacji.

okulista, lekarz

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com

Zez nierzadko bywa przyczyną kompleksów, w szczególności u młodych osób, z tego powodu też operacje często są wykonywane nie tylko z powodów zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Operacje zeza u dzieci najkorzystniej jest wykonywać przed dziesiątym rokiem życia, w wielu przypadkach jednak, zadowalające rezultaty leczenia może przynieść samo korzystanie z okularów korekcyjnych. Operacja zeza u dorosłych wiąże się ze znacznie większym ryzykiem powikłań, z tego powodu też decyzja o operacji powinna być dobrze przemyślana oraz poparta opinią doświadczonego okulisty- zeza u dorosłych.

Gdy interesuje nas zabieg operacji zeza i doświadczone centrum okulistyczne Wrocław lub Katowice to miasta, w których odnajdziemy sprawdzone placówki, które mogą podjąć się wykonania tego rodzaju zabiegu. Operacje u osób dorosłych wykonuje się głównie ze względów kosmetycznych, dzięki temu pacjenci stają się bardziej pewni siebie. Nie zawsze jednak uzyskany efekt jest trwały, warto więc mieć to na uwadze decydując się na zabieg operacyjny.

gabinet okulistyczny

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wykonaniem operacji trzeba w odpowiedni sposób się przygotować i zadbać o siebie i swój wzrok przez parę dni po wykonaniu zabiegu. Operacje zeza wykonuje się na kilka sposób, w zależności od pacjenta dobierania jest najlepsza metoda, po zastosowaniu której można liczyć na najbardziej satysfakcjonujące efekty.

Gdy zdiagnozujemy zeza u naszego dziecka powinniśmy możliwie szybko podjąć leczenie bądź wykonać operację. Dzięki temu można liczyć na bardzo zadowalające efekty leczenia. Dorośli natomiast mogą wykonać operację, by poprawić wygląd gałki ocznej, nie zawsze jednak można liczyć na trwały efekt wykonywanej operacji.