Jakie korzystne właściwości ma babka płesznik i w jaki sposób ją spożywać?

W dzisiejszych czasach wielu z nas stawia na ekologiczny tryb życia. Otaczają nas z każdej strony chemiczne składy pokarmów, żyjemy szybko i czasami nie myślimy o tym jak jemy, jednak zaczynamy odczuwać, że nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo i chcemy zmiany. Poszukujemy więc składników diety, które wspomogą nasz organizm i dobrze przyśpieszą trawienie pokarmów. Wśród różnych składników coraz bardziej powszechna jest babka płesznik.

polecany sklep

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Babka płesznik ma dużo błonnika, który świetnie wpływa na układ pokarmowy. Może sprawić, że uczucie głodu pomniejszy się i dłużej będziemy mieli wrażenie sytości. W związku z tym ułatwi to proces chudnięcia, gdyż będziemy mniej jeść. Dodatkowo błonnik jest pomocny w zmniejszeniu zaparć, czyli również uczucia ciężkości. Opisywany składnik obniża także zły cholesterol oraz oczyszcza organizm. Tym samym babka płesznik posiada wszystkie te właściwości i jest doskonała dla ludzi, którzy chcą schudnąć. W jakiej postaci zjada się babkę? Bardzo często nabyć można ziarna.

Choć jest niezwykle zdrowa, niestety początkowo może wywołać niewielkie wzdęcia lub poczucie sytości. Aby nie dopuścić do tego typu sytuacji warto pić podczas spożywania pić dużo płynów, ponieważ wówczas nasiona produkują śluz, który ułatwia przejście przez jelito. Na jakie choroby najkorzystniejsza jest babka płesznik? Dlatego, że zniża zły cholesterol jest bardzo dobra dla ludzi z nadwagą. Dodatkowo może również obniżyć glukozę w wypadku cukrzycy typu 2. Udowodniono także, że jest pomocna dla osób chorych na zespół jelita wrażliwego – suplement diety z babki płesznik – ziarno.

Babka zatrzymuje dolegliwości nawet na dwa tygodnie. Gdzie kupować babkę? Obecnie niemalże wszystkie produkty można dostać w Internecie. Warto więc obejrzeć kilka ofert, żeby być przekonanym, że dobieramy najkorzystniejszą ofertę. Jeśli zainteresuje na babka płesznik cena bywa bardzo różna, w związku z czym trzeba porównać oferty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy, takie jak na przykład: „sklep z żywnością ekologiczną” (sklep ze zdrową żywnością – Zdrowy Stragan) czy sprecyzować do opcji, którą jesteśmy zainteresowani, przykładowo: „babka płesznik cena”. W odpowiedzi otrzymamy dużą ofertę i z pewnością wybierzemy tę najbardziej odpowiednią.

Zdrowa żywność

Autor: t-mizo
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przed nabyciem i spożywaniem babki płesznik warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Babki nie powinno się zażywać, kiedy mamy boleści brzucha i nie wiemy dlaczego, gdyż ziarenka mogą zwiększyć nudności czy nawet spowodować wymioty. Dodatkowo uważać muszą osoby posiadający niedrożne jelita – test mikroflory jelitowej (błonnik oczyszczający 1kg) i różne stany skurczowe. Jeśli jednak te dolegliwości nas nie dotyczą warto zwiększyć swoją dietę o błonnik i cieszyć się dobrze pracującym układem pokarmowym.