Kiedy musimy zgłosić się na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup?

Może się ona okazać konieczna, kiedy zaczynamy czuć bóle pleców, które wywołane są przez przyjmowanie wymuszonej, nieprawidłowej pozycji lub bóle związane ze zmianą pozycji.
Rehabilitacja kręgosłupa powinna być to decyzja przemyślana.

bieżnia

Autor: Maryland Green Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna być wykonywana przez wykwalifikowane osoby. Powinna również się odbywać pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeśli ból pleców pojawił się niespodziewanie i jest niezwykle gwałtowny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekach, które dostępne są bez recepty, to wtedy jest to oznaka, że musimy szybko udać się do neurologa lub lekarza ortopedy. Ci lekarze zlecą odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Jeśli czujemy, że ból pojawia się stopniowo oraz nie jest zbyt gwałtowny, to wtedy sprawa nie jest tak bardzo pilna. Trzeba umówić się wtedy na konsultację u lekarza, ale w pierwszej kolejności można by spróbować pomóc sobie samodzielnie. Można do swej codzienności wprowadzić więcej aktywności fizycznej oraz można zredukować masę ciała, jeżeli posiadamy jej za dużo.

farmaceuta

Autor: Birthe Van Der Veken
Źródło: http://www.flickr.com
rehabilitacja

Autor: Simple
Źródło: Simple
Jeśli czujemy, że niezbędna jest nam rehabilitacja a bólowe przypadłości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to należy powiedzieć o tym swemu lekarzowi. Zleci on odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne i skieruje do dobrego fachowca. Doktorzy neurolodzy albo ortopedzi mają wiedzę na wątek obecnych technik rehabilitacyjnych i wytłumaczą nam, jakiego rodzaju zabiegi będą dla nas najbardziej właściwe. doktor (gabinet stomatologiczny kraków) również może nas skierować na badanie rentgenowskie kręgosłupa. Na takim badaniu będzie niezwykle prawidłowo widać kształt kręgosłupa oraz ewentualne jego skrzywienie. rehabilitant, powinna być to osoba specjalizująca się w leczeniu konkretnej wady danej części ciała.

Tak jak lekarze specjalizują się w leczeniu danych części ciała, tak fizjoterapeuci, którzy robią dane zabiegi, określają zazwyczaj swe preferencje zawodowe. Może być rehabilitant od terapii kończyn albo pojedynczych odcinków kręgosłupa.