Poradnia psychologiczna, a terapia uzależnień – a więc, jaka rzecz bywa gorsze? Choroba najbardziej często dziedziczna, czy choroba na własne życzenie?

Czujesz, że coś jest nie tak jak powinno? Iz nie panujesz nad samym sobą, nad swoim egzystencją? Iż nie potrafisz przestać popijać? rodzinka oraz przyjaciele mówią Tobie, żebyś poszedł do poradni, lub na odwyk? Zrób te rzecz, ale nie dla innych, tylko dla samego siebie.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach choroby natury psychicznej nie są już tematem Tabu, w tej chwili coraz bardziej dużo się o nich rozmawia: telewizja, gazetki, siec internetowa – wyłącznie to oraz aż to każda rzecz daje możliwość zerknąć na choróbska umysłu z różnych perspektyw, nie wyłącznie osób postronnych, jednakże również samej osoby chorej, czy doktora, który zajmuje się tego rodzaju przypadkami. Poradnia psychologiczna – jej widok już nie szokuje, albowiem od wielu latek jest wiadome, że powstały tego rodzaju placówki. Metody wewnątrz nich używane z biegiem latek także uległy przemianie i to na bardziej dobre – jeszcze parę lat temu tego rodzaju przychodnie kojarzyły się z jedną rzeczą: z uleczaniem elektrowstrząsami. W tej chwili bywa to zabronione, jednak nadal przez tego typu świadomość, ludzie chorzy kojarzeni są z wariatami. Czy to wina (zobacz: wina portugalskie) lekarzy, czy pochodzących od ludzi uprzedzeń? zostawiamy to Waszej opinii. Zerknijmy jednakże uwagę na innego typu problemik, który dotyka w tej chwili jeszcze więcej osób, a którego – bądźmy szczerzy – nabywamy za własnym przyzwoleniem – polecamy cpsens.pl.
Alkoholizm dotyka z każdym dniem coraz większe rzesze ludzi – młodziutkich person, którzy dopiero teraz rozpoczęli egzystować. Często nawet jest tak, iż słyszymy o uzależnionych dzieciach. Terapia uzależnień jest więc już niezbędna, by wyjść spośród nałogu – polecana poradnia psychologiczna.

Trzeba jednak zapamiętać, iż istnieje też coś takiego jak Współuzależnienie.
Zapytajmy więc samych siebie: Jaka rzecz spośród tych dwójki zagadnień jest straszniejsze?