Rehabilitacja sportowa dobrym sposobem na zmierzenie się z kontuzjami

Sport nie za każdym razem jest synonimem zdrowia. Chociaż pomaga w jego zatrzymaniu, to wielokrotnie może także stać się przyczyną dotkliwej kontuzji. W takim przypadku niezbędna jest szybka pomoc ortopedów, a później – rehabilitacja sportowa, która będzie najlepszą drogą na powrót do całkowitej sprawności.

rehabilitacja

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja sportowa przeznaczona jest nade wszystko dla sportowców, jednak mogą z niej korzystać również inni ludzie, którzy potrzebują kompetentnej opieki oraz gruntownego wsparcia po przebytych urazach. () Do klinik trudniących się tego typu rehabilitacją mogą zgłosić się osoby, które cierpią na długotrwałe dolegliwości bólowe, których powodu nikt nie może ustalić bądź dotychczas prowadzone leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów.

Ból nieprzerwanie powraca, a chory nie może cieszyć się normalnym życiem, ponieważ cały czas cierpi. Nie może bez bólu pracować ani spać, dlatego chce w końcu oddać się w ręce specjalistów. Kliniki takie przyjmują również osoby po kontuzjach oraz operacjach, pragnące jak najszybciej stanąć na nogi. Rehabilitacja (zobacz centrum rehabilitacji wrocław) sportowa rozpoczyna się już w czasie pierwszej wizyty, kiedy chory przechodzi przez szczegółowy wywiad oraz jest poddany badaniom, pozwalającym na postawienie celnej diagnozy. Dzięki właściwemu poznaniu powodów cierpienia oraz dolegliwości, może zostać wprowadzona najlepsza dla chorego terapia.

Downhill, sporty rowerowe

Autor: Kamil Kasperowicz
Źródło: Kamil Kasperowicz
Pierwszy etap leczenia ma wyeliminować ból i jest to tak zwane leczenie objawowe. Po wyleczeniu bólu można zająć się konkretnymi źródłami schorzenia oraz starać się je zwalczyć, by zapobiec nawrotom niedomagania oraz ponownemu zaistnieniu dolegliwości. Najistotniejsze jest tutaj stosowne dobranie ćwiczeń, które będą mogły być również wykonywane przez pacjenta samodzielnie. Gdy ten etap zostanie zakończony sukcesem, zaleca się choremu powrót do poprzedniej aktywności fizycznej bądź jeżeli nie uprawiał sportu – zajęcie się jedną z dyscyplin, jaka będzie najbardziej mu odpowiadać, by dobrze rozwijać mięśnie. Rehabilitacja sportowa realizowana przez rzetelnych ortopedów może pomóc szybko zapomnieć o dolegliwościach bólowych i wyleczyć się z kontuzji. Trzeba trzymać się sugestii lekarzy, a zanim się spostrzeżemy, znowu będziemy w pełni korzystać z życia.