Kilka słów o idealnym stoisku targowym

Stoisko targowe

Źródło: targorent.pl

W działalności każdej spośród firm oferujących odbiorcom własny produkt, niezależnie od jej rozmiarów bądź też rangi, nad wyraz ważną sprawą jest pozyskanie coraz to większej ilości odbiorców oraz wyróżnienie się na tle konkurencji.

Służą temu między innymi udziały w różnego rodzaju targach tematycznych, na których przedstawiciele konkretnej branży starają się jak najwspanialej przedstawić swoją ofertę i zyskać nowych klientów. Służy temu widoczna reklama oraz ulotki, przyjazny i kompetentny personel oraz przede wszystkim odpowiedni look stoiska targowego.

Walory idealnego stoiska targowego
Design stoiska winien być kontynuacją identyfikacji wizualnej firmy. Winien być zgrany z obecną kampanią promocyjną oraz materiałami marketingowymi takimi jak broszury lub ulotki, zwłaszcza jeśli chodzi o barwy, wzory i hasła reklamowe. Dla projektanta warte uwagi są też kwestie techniczne takie jak:

 • Typ stoiska – do wyboru jest wyspa, stoisko otwarte z jednej, dwóch lub trzech stron. Stoiska otwarte zwykle ściągają dużą grupę zwiedzających, a te mocniej zabudowane przyciągają tylko określoną grupę zainteresowanych.
 • Umiejscowienie stoiska w hali – zazwyczaj położenie stoiska decyduje o możności doboru typu stoiska;
  Zabudowa stoiska targowego

  Źródło: targorent.pl

  Wybierając stoisko warto też uwzględnić przestrzeń do kameralnych dyskusji z wyselekcjonowanymi, zainteresowanymi klientami, w którym czuli by się oni wygodnie, co właściwie wpłynie na ich nastawienie do rozpoczęcia współpracy. W takim miejscu muszą być szczególnie komfortowe sofy lub fotele oraz stolik z kawą oraz jakimś poczęstunkiem, a wszystko to w barwach naszej działalności. Trzeba również przewidzieć przestrzeń do pokazywania naszych produktów, które uwydatni ich plusy. Każdy z tych elementów daje możliwość zrobienia stanowiska , które spełnia oczekiwania oraz maksymalizujące cele targowe firmy.

  Stoiska targowe na poznańskim rynku
  W Poznaniu odnajdziemy mnóstwo firm, które projektują stoiska firmowe na targi. Poza projektem, wykonaniem i montażem zapewniają one również zaplecze magazynowe i logistyczne, transport (zarówno osobowy, jak też ciężarowy), wyposażenie stoiska (meble, sprzęt RTV i AGD, dekoracje oraz kompozycje kwiatowe, catering, hostessy, serwis techniczny i personel sprzątający). Trzeba tylko wprowadzić w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: zabudowa stoisk targowych Poznań lub po prostu budowa (Heliodon – generalne wykonawstwo kraków) stoisk targowych i już po chwili wyświetla nam się wiele ofert, spośród nich na uwagę zasługuje na przykład: targorent.pl.