Korekcja nosa oraz ust bez interwencji chirurgicznej

Dużo osób dzień w dzień toczy walkę ze swoimi kompleksami. Badania naukowe wskazują, iż brak akceptacji swojego wyglądu w znacznym stopniu wpływa na wszystkie obszary naszego życia. W jaki sposób sobie poradzić ze zbyt dużym nosem, albo ze znienawidzonymi opadniętymi kącikami ust?Często rezygnujemy z polepszenia swego wyglądu, bowiem obawiamy się operacji plastycznej oraz jej następstw. Przeraża nas także długi czas dochodzenia do pełni zdrowia, ból oraz rany i obowiązek noszenia opatrunków. Nierzadko również osoby, które poddają się operacjom plastycznym, są wyśmiewane i nazywane próżnymi. Na szczęście, osiągnięcia medycyny estetycznej, umożliwiają dziś niechirurgiczne zabiegi, pomagające uzyskać wymarzony wygląd. Najpopularniejsze z nich to bezoperacyjna korekcja nosa i modelowanie ust. Zabiegi są bezpieczne, trwają zaledwie kilkadziesiąt minut, a efekty są widoczne od razu. Jak to możliwe?

twarz

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Modelowanie ust w gabinetach medycyna estetyczna jest przeprowadzane przy zastosowaniu kwasu hialuronowego o konsystencji żelu. Kwas ten jest naturalnym składnikiem w organizmie ludzkim, nie jest więc traktowany jako substancja obca, nie ma więc ryzyka powikłań – oczywiście pod warunkiem, że zabieg zostanie zrealizowany przez wykwalifikowanego specjalistę. Żel wprowadza się pod skórę warg za pomocą bardzo cienkiej igły. W czasie zabiegu można zwiększyć objętość dolnej lub górnej wargi, wyrównać kontury ust oraz podnieść opadnięte kąciki. Z tego powodu, iż kwas hialuronowy dogłębnie nawilża, usta po zabiegu stają się wyraźnie wygładzone, jędrne, polepsza się również ich naturalne zabarwienie. Efekt zabiegu utrzymuje się 8-12 miesięcy, po upływie tego czasu trzeba go powtórzyć.

Równie bezpieczna i skuteczna jest korekcja nosa, pozwalająca na pozbycie się szpecącego garbu, czy uzupełnienie ubytków i skorygowanie proporcji. Rzecz jasna, podczas takiego zabiegu nie da się wpłynąć na wielkość nosa, w takiej sytuacji potrzebny będzie zabieg chirurgiczny – dbaj o siebie . Dodatkową zaletą zabiegu bez skalpela jest to, że pacjent otrzymuje znieczulenie (strona internetowa znieczulenie dr numb) miejscowe, jest więc w pełni świadomy i na bieżąco może wskazywać, co jeszcze chce skorygować w kształcie nosa – dzięki temu wynik zabiegu będzie w pełni odpowiadać jego wymaganiom.