Oczy są bardzo ważnym zmysłem – z tego powodu należy o niego dbać albo operować, kiedy będzie taka potrzeba

Trudno wyobrazić sobie pełnosprawnej osobie, która widzi, jak funkcjonuje świat osób niewidzących. Niebywale trudno jest funkcjonować bez tego zmysłu. Z tego powodu powinniśmy robić co w naszej mocy, by ratować swe oczy.

styl

Autor: Wrocławski Park Wodny
Jedną z częściej występujących chorób związanych ze wzrokiem (zobacz więcej – laserowa korekcja wzroku rybnik) na świecie, ale także w naszym kraju, jest zaćma. Atakuje ona z reguły seniorów. Twierdzi się, że po 60-tym roku życia niemal każda osoba, w mniejszym lub większym stopniu, jest dotknięta tą dolegliwością. Pojawiają się wówczas na soczewce plamki, które blokują promieniom słonecznym dotarcie do siatkówki. Choroba z upływem czasu pogłębia się, aż może być przyczyną totalnej ślepoty. Szczęśliwie w obecnych czasach możemy już się zaćmy pozbyć. Zabieg robi się dość szybko oraz bezboleśnie. Nie jest to już nawet operacja. Po około 30 minutach jest już zakończony, a chory tego samego dnia może wrócić do domu. Jest to zabieg, który wykonuje się raz na całe życie – wszczepia się niewielki implant soczewki oka. Jeżeli jesteśmy przykładowo z województwa wielkopolskiego i interesuje nas operacja zaćmy Poznań jest tym miastem, gdzie bez problemu znajdziemy dobre kliniki. Pamiętajmy, żeby wybierać mądrze i sugerować się opiniami bliskich albo znajomych. Większość klinik oferuje możliwość rozdzielenia ceny zabiegu na małe raty.

U tych, którzy posiadają umowę z NFZ, będziemy musieli zapłacić tylko różnicę w sumie końcowej. Odzyskanie całkowicie sprawnego wzroku dla wielu ludzi to niezwykłe szczęście. Obecnie jest ono w zasięgu ręki.