Leki na zapalenie pęcherza

Charakterystyczną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie częstego parcia na mocz, przy czym zazwyczaj wydalane są wyłącznie drobne porcje moczu. Oddawaniu moczu towarzyszy piekący, lub kujący ból w cewce moczowej. Mocz może być niejasny, bądź nawet krwisty i posiadać nieprzyjemny zapach. Czasem zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy gorączka i złe samopoczucie. W większości przypadków zapalenie pęcherza moczowego ma łagodny przebieg i nie doprowadza do powikłań. Powinno się jednakże wiedzieć, że jest w stanie ono przenieść się drogami moczowymi do nerek i uczynić ich zapalenie.

leki

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynym przyczynowym leczeniem zapalenia pęcherza są leki na zapalenie pęcherza moczowego. Po wystąpieniu symptomów a przed rozpoczęciem terapii, możemy zrobić badanie całościowe moczu, potwierdzające obecność stanu zapalnego w systemie moczowym i posiew z antybiogramem, określający typ bakterii i ich wrażliwość na farmaceutyki. W praktyce, gdy uciążliwości nawracają i są nam znajome, dopuszczalne jest leczenie się samemu. Powinno ono być powtórzeniem leczenia stosowanego uprzednio przez doktora. Nie trzeba kurować się na własną rękę w przypadkach, jakie występują odmiennie aniżeli ostatnie.

Zapalenie pęcherza dotyczy najczęściej pań. Nie wolno ich ignorować, bo zaniedbanie choroby zagraża wracającymi stanami zapalnymi nerek, bądź organów rodnych.

leki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com
Leki na zapalenie pęcherza moczowego i picie dużych ilości płynów sprawiają, że drogi moczowe szybciej się odbudują. Nie trzeba także nadmiernie długo hamować wydalania moczu, kiedy zauważane jest parcie na pęcherz. Rzadkie opróżnianie pęcherza powoduje zaleganie moczu, co przyczynia się do progresu drobnoustrojów. Ludziom posiadającym skłonność do nawracania zapalenia pęcherza polecane jest przyjmowanie witaminy C. Bardzo pozytywną przy tego typu infekcjach jest żurawina pod wszelką postacią.

Jeśli po 2 dobach domowej terapii niedyspozycje nie ustąpią, trzeba rozpocząć brać leki (polecamy kremy do cery tłustej) na zapalenie pęcherza moczowego. Zaleconą kurację zrealizować trzeba do końca, a nie wyłącznie do ustania dokuczliwości, bo przerwanie terapii natęża niebezpieczeństwo rozkwitu ciężkiego zakażenia nerek.