Jaką pełni rolę w naszych ciałach trzustka, jakie są najczęściej spotykane schorzenia tego organu.

Trzustka jest jednym z mniej widocznych organów, w sumie jeżeli nic się z nią nie dzieje, to wiele osób nawet nie wie, gdzie ona będzie. Jednak mimo tego, że jest niewielka i dobrze schowana, to pełni ogromnie ważną rolę w organizmie.

potrafiszschudnac.pl

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie w niej jest produkowana insulina, która pozwala na wchłanianie przez komórki glukozy, podstawowego źródła energii. Produkuje również inne trawienne enzymy, potrzebne do właściwego przyswajania pokarmów, a także hormony, które sterują pracą innych organów. Widać więc że znaczenie trzustki naprawdę jest spore, a wszelakie zaburzenia w jej działaniu w negatywny sposób się mogą odbić na zdrowiu chorego – trzustka choroby. A jest ona bardzo wrażliwa i podatna na najróżniejsze choroby, dlatego też warto i o niej pomyśleć jeżeli zaczyna się pilnować swojego zdrowia.

technologia

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na specyficzne położenie i brak dostatecznej wiedzy choroby trzustki są często mylone z różnymi innymi chorobami, co przedłuża czas na podjęcie prawidłowego leczenia. Przeważnie spotykane są przewlekłe i ostre zapalenia, jakich główną przyczyną są choroby woreczka żółciowego i spożywanie alkoholi. W wielu przypadkach konieczne jest Leczenie w szpitalu, przewlekłe formy leczyć (polecamy stomatologia estetyczna kraków) można w domu odpowiednimi lekarstwami – choroba trzustki. Sporym wyzwaniem dla medyków są nowotwory tego organu, które coraz częściej się pojawiają w naszym społeczeństwie.

Niestety w dużym stopniu są one śmiertelne, a szanse na uleczenie ogromnie zależą od trafnej diagnozy i rozpoczęcia szybko leczenia. Jeśli będzie taka potrzeba, to trzustka może zostać całkiem wycięta, życie bez niej obecnie już jest możliwe.