Troszczmy się o oczy!

Oko jest jednym z najważniejszych narządów u człowieka. To oczy dostarczają około 80% informacji o otoczeniu. Ich sprawność pozwala nam na niezależność – wykonywanie wielu czynności, nie tylko tych związanych z pracą zawodową, ale również z wieloma codziennymi obowiązkami| To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego piękno. Rozpoznajemy kolory, twarze, przedmioty. Patrzymy w oczy najbliższej osoby…

Badanie wzroku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy boli nas głowa od razu chcemy poznać powód bólu. Równie szybko sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Czemu więc wtedy, kiedy bolą nas oczy tak trudno o szybką reakcję? Przecież nasze oczy wymagają specjalnego traktowania. Sadzi się, iż winna jest temu nieświadomość poważnych schorzeń oczu, jakie mogą nam grozić. Zwykle to przysłowiowe machnięcie ręką sprawia, iż ból w oczach jakoś staramy się cierpliwie znieść i nie szukamy jego przyczyny. A on sam może nas alarmować o poważnych zmianach, których nie powinniśmy bagatelizować. Co może nam dolegać gdy bolą nas oczy? Schorzeń występuje wiele, począwszy od zapalenia spojówek, zespołu suchego oka, zapalenia nerwu wzrokowego po niebezpieczną zaćmę, która nie boli, a jednak prowadzi do utraty widzenia. Niestety, zaćma jest chorobą dziedziczną, dlatego dużą rolę odgrywają regularne wizyty w gabinecie okulistycznym oraz badanie wzroku Toruń.

okulista

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nie istnieje żaden lek przeciwdziałający zaćmie, toteż wskazana jest operacja. Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Zadbajmy więc o to, aby klinika do której się zgłosimy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród przyjaciół, sprawdźmy adresy klinik okulistycznych, które posiadają swoje strony w internecie, a z pewnością odnajdziemy spełniającą nasze oczekiwania klinikę – Salon Optyczny – TREJNOWSCY s.c.. Z należycie wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie. I najważniejsze: w razie korekty wzroku, nigdy nie dajmy się namówić na niskie ceny gotowych okularów dostępnych w przypadkowych miejscach. Tylko regularnie przeprowadzana kontrola wzroku, podczas wizyty u specjalisty optyk (optyk gostyń) Toruń pomoże w zdiagnozowaniu wady wzroku i właściwym doborze okularów.