Leki to temat rzeka. Dowiedz się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed groźnymi skutkami spożywania lekarstw

Każdy z nas zażywa leki. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, jak leki wpływają na nasze zdrowie. Przekonaj się, w jakich sytuacjach musimy, podczas przyjmowania leków, zachować szczególną ostrożność.
Kobiety w ciąży
Kobiety które są w stanie błogosławionym muszą przywiązywać szczególną uwagę do zażywanych środków leków.

cena

Autor: Jesienne krajobrazy. Achiwum Pub
Z jakiego powodu? Bowiem leki mają zły wpływ na płód.
Jeżeli jesteśmy w ciąży, przed zastosowaniem jakiegoś leku, musimy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem i zapytać się, czy lek nie jest groźny dla naszego malucha.
Na szczęście niektóre niebezpieczne leki jesteśmy w stanie zastąpić innymi, które będą bardziej łagodne dla kobiet w ciąży.
(ogólnie o lekach)

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pojawia się choć cień wątpliwości w odniesieniu do leku, musimy obligatoryjnie skontaktować się z lekarzem. Gdy liczy się zdrowie naszego dziecka,najmniejsze ryzyko może kosztować nas bardzo dużo.
Odkryj leki groźne dla płodu
Jeśli jesteś w początkowej fazie ciąży, powinnaś wyeliminować wszelkie leki. Bardzo groźne są dla płodu takie medykamenty, jak: pewne antybiotyki, środki przeciwbólowe, na przykład ibuprofen, naproxen. Groźne jest także przyjmowanie aspiryny. Prozac, może przyczynić się do powstania defektów płodu. Jeśli na wczesnym etapie ciąży połączymy go z antydepresantami, możemy poronić.
Szkodliwe są też leki przeznaczone do walki z trądzikiem. Mówimy tu o lekarstwach, które w swym
składzie mają witaminę A.
Czy kobieta w ciąży może przyjmować leki przeciwbólowe?
Środki przeciwbólowe są najczęściej kupowanymi substancjami. Czy ciężarna kobieta może w trakcie bólu wziąć tabletkę uśmierzającą cierpienie? W żadnym wypadku. Testy (badania na kierowce) wykazują, że tabletki, które są bezpieczne dla samej kobiety, mogą wywoływać bezpłodność u jej syna. Jeżeli przyjrzymy się najnowszym badaniom, przekonamy się, że zażywanie określonych leków przeciwbólowych szkodliwie wpływa na rozwój płciowy chłopców. Co przerażające badania pokazują, że zażycie nawet jednej tabletki, może spowodować większe szkody niż ciągłe aplikowanie innych substancji. Jeśli w trakcie ciąży zażyjesz więcej niż jedną tabletkę uśmierzającą ból będziesz mieć aż siedem razy większą szansę na urodzenie syna z objawami wnętrostwa. Kiedy leki przeciwbólowe są w największym stopniu szkodliwe? Leki bólowe są najbardziej groźne podczas drugiego trymestru ciąży.
Czy tylko kobiety w ciąży powinny uważać na stosowane leki?
Nie tylko.

Jeżeli stosujesz jakąkolwiek „lekową dietę” obowiązkowo musisz obserwować reakcje swego ciała na te medykamenty. Musimy wiedzieć, iż leki posiadają swoje dwie strony. Jedna jest dobra: leki nie raz są dla nas jedyną szansą na normalne funkcjonowanie. Ale nie zapominajmy o środkach ubocznych wynikających z zażywania leków.