W jaki sposób skompletować apteczkę turystyczną?

Wyprawa w góry jest fantastycznym pomysłem na weekend. Należy jednak mieć na uwadze, aby przed każdą, nawet krótką trasą, należycie się ochronić.
Należycie wyekwipowana apteczka powinna być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich tras.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Kompletowanie apteczki powinniśmy rozpocząć od określenia naszej wprawy w udzielaniu pierwszej pomocy.

Zainteresował Cię ten tekst? Zajrzyj więc do następnego artykułu i czytaj masaż dla dwojga katowice tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

Gdy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Zasobnik na apteczkę powinno się wybrać przed kupnem leków, bo powinniśmy je w taki sposób dobrać żeby się wszystko co niezbędne zmieściło. Samym pokrowcem może być przykładowo nieduża kosmetyczka, jest stosunkowo wodoszczelna a także wytrzymała. Dla bardziej wymagających rekomendujemy pokrowce i zestawy gotowych apteczek, wyprodukowane przez firmy związane z turystyczną branżą.

W skład pierwszej kategorii muszą wejść opatrunki, gazy jałowe, trójkątna chusta, elastyczny bandaż. Jest to główny środek opatrunkowy przy opatrywaniu tak większych ran, jak również skręceń jak też zwichnięć. Podczas wyboru bandaża należy zwrócić uwagę na to w co on jest opakowany; najlepsze będą zapakowania z folii. Następnym aspektem będzie rozmiar, normalnie bandaże mają długość 4 m. Jeżeli idzie o szerokość zaleca się posiadanie paru rozmiarów; idealnym rozwiązaniem będzie zakup kilku bandaży o wielkości: 4, 6 i 10 centymetrów. Zestaw do płukania oka to niesłychanie przydatne urządzenie do usunięcia drobinek z oczu.

Na pewno warto go posiadać w swojej apteczce turystycznej. Zalecamy też zabieranie paru plastrów na odgniotki, najlepiej w różnych rozmiarach, i kilku plastrów z opatrunkiem też rozmaitej wielkości.