Sposoby na zdobycie aparatury medycznej

Aparatura medyczna, a więc narzędzia do diagnozowania stanu zdrowia, do leczenia oraz rehabilitacji, jest fundamentem działania każdej placówki medycznej. Kłopot w tym, że koszt kupna przyrządów jest niezmiernie wysoki.
Medyczny sprzęt dla prywatnej kliniki bądź na wyposażenie szpitala publicznego możemy nabywać za środki własne posiadacza takowej jednostki, z uczestnictwem dotacji celowych z budżetu państwowego, na kredyt bankowy, a także z wykorzystując leasing.

Sad, jabłonie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

sprzęt medyczny

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
kliniki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Na który rodzaj leasingu najlepiej się w takowym przypadku zdecydować? Leasing pozwala na opłacenie zakupu środków trwałych na potrzeby firm, instytucji i prywatnych osób, bez konieczności lokowania gigantycznych środków pieniężnych. Gdy nabywamy sprzęt medyczny podobnie jak i w wypadku pozostałych obiektów leasingu, będzie istniała konieczność zapłacenia tzw. inicjalnego czynszu, co można postrzegać jako wpłatę własną przedsiębiorcy. Leasing sprzętu medycznego możemy przeprowadzić z wykorzystaniem leasingu finansowego bądź operacyjnego.

Koniecznie zweryfikuj ofertę u źródła (https://spabaltica.pl/pl) odnoszące się do zbioru analogicznych materiałów. Są one zamieszczone na innym tego typu portalu – zobacz je!

Przeważnie placówki medyczne wybierają przy tym leasing finansowy, dlatego że przynosi im możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu a także kategoryzowania do kosztów otrzymania zysków części odsetkowej raty leasingowej, co redukuje podstawę opodatkowania .

Z kolei wykorzystując leasing finansowy można ustalić dowolny okres trwania umowy, obojętnie na przyjętą stawkę amortyzacji trwałego środka, co zapewnia elastyczność finansowego produktu i możliwość jego dostosowania do potrzeb a także możliwości pieniężnych przedsiębiorcy.