Rozliczenie skarbowe w 2015 roku – co powinno się o tym wiedzieć

Razem z nadchodzącym końcem roku, każdy jeden posiadacz jednostki, jak i osoba fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach minionych, gdyż nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowe ulgi podatkowe, jakie zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyjątkowa zmiana jest w materii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych sum, aniżeli miało to miejsce w latach uprzednich. Jednak ulga ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, powinno się stąd się zapoznać dokumentnie z tym tematem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Aby oddać deklarację o dochodach w Urzędzie Skarbowym, trzeba wypełnić Pit 2015.

Masz zamiar wzbogacić swoją wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu obejrzysz informacje z serwisu (https://www.traple.pl/2020/05/25/aranzacje-wnetrz-czy-mozna-je-chronic-i-jak-to-robic-poprawnie/), które dla Ciebie opracowaliśmy w następnym linku.

W zależności od tego jaką postać aktywności gospodarczej się wiedzie, czy ma się status osoby fizycznej lub prawnej, taki również formularz należy zapełnić. Nowością w tym roku, jest stan zapełniania tego formularza. Będzie można zapełnić i wysłać ukończony blankiet poprzez wyjątkową platformę w Internecie. Będzie to istotnym uproszczeniem dla każdego, ominie nas przymus stania w długich kolejkach, nanoszenia poprawek, wracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednakże w portalu będzie póki co możliwość składania wyłącznie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie korzystne.

Jeżeli ciekawi Cię problematyka omawiana w niniejszym tekście, sprawdź pełną ofertę (https://aureus.pl/ubezpieczenia/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

By móc wypełnić blankiet na stronie portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: rozliczenie roczne PIT2016

Deklarację skarbową jak zawsze, należy oddać w terminie. Ustalony jest konkretny przedział czasu, w jakim powinno się przekazać deklarację. Inaczej można się narazić na kary grzywny. W przyszłym roku zostanie też poszerzony spis zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Należałoby z tej przyczyny go uważnie prześledzić, by mieć pełne przekonanie, że adekwatne informacje rozmieszcza się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt wiele czasu, będzie proste i szybkie, dzięki nowomodnym technikom.