Rozliczenie skarbowe w 2015 roku – co powinno się o tym wiedzieć

Razem z nadchodzącym końcem roku, każdy jeden posiadacz jednostki, jak i osoba fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach minionych, gdyż nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowe ulgi podatkowe, jakie zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyjątkowa zmiana jest w materii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych sum, aniżeli miało to miejsce w latach uprzednich. Jednak ulga ta nie będzie dotyczyła wszystkich osób, powinno się stąd się zapoznać dokumentnie z tym tematem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Aby oddać deklarację o dochodach w Urzędzie Skarbowym, trzeba wypełnić Pit 2015.

Masz zamiar wzbogacić swoją wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu obejrzysz informacje z serwisu (https://www.traple.pl/2020/05/25/aranzacje-wnetrz-czy-mozna-je-chronic-i-jak-to-robic-poprawnie/), które dla Ciebie opracowaliśmy w następnym linku.

W zależności od tego jaką postać aktywności gospodarczej się wiedzie, czy ma się status osoby fizycznej lub prawnej, taki również formularz należy zapełnić. Nowością w tym roku, jest stan zapełniania tego formularza. Będzie można zapełnić i wysłać ukończony blankiet poprzez wyjątkową platformę w Internecie. Będzie to istotnym uproszczeniem dla każdego, ominie nas przymus stania w długich kolejkach, nanoszenia poprawek, wracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednakże w portalu będzie póki co możliwość składania wyłącznie zeznania na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie korzystne. By móc wypełnić blankiet na stronie portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: rozliczenie roczne PIT2016

Deklarację skarbową jak zawsze, należy oddać w terminie. Ustalony jest konkretny przedział czasu, w jakim powinno się przekazać deklarację. Inaczej można się narazić na kary grzywny. W przyszłym roku zostanie też poszerzony spis zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Należałoby z tej przyczyny go uważnie prześledzić, by mieć pełne przekonanie, że adekwatne informacje rozmieszcza się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt wiele czasu, będzie proste i szybkie, dzięki nowomodnym technikom.