1 % podatku z pit 2014 – sprawdź, z jakiego powodu powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie pit 2014 to powinność każdego podatnika. Trzeba to zrobić w każdym roku, w terminie wyznaczonym przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą grozić nam poważne kary. Rozliczanie pit może się wiązać także z przyjemną chwilą, jaka dotyczy sposobności oddania 1 % swojego podatku. Jak się to odbywa i dlaczego warto jest to zrobić?

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie 1 % swojego podatku jest oddaniem tej części kwoty na cel, jaki swobodnie dobierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na właściwej stronie internetowej. Musi być to organizacja użytku publicznego. Dzięki tej operacji podatnicy mogą wspomóc ważne intencje, np. fundacje charytatywne, popularyzowanie ekologicznego trybu życia, pomaganie osobom, których życie zostało zrujnowane przez katastrofy bądź na działalność hospicjów, w jakich leży wiele śmiertelnie chorych dzieci i dorosłych. To czyn, jakiego nie da się wyrazić słowami. Mamy pewność, iż przekazana suma bez wątpienia trafi na właściwy rachunek i wesprze osoby, jakim chcemy ulżyć.
Moneta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny plus przekazania 1% podatku jest powiązany z samym przekazaniem tej kwoty. Jest to bardzo proste – zajmuje mniej aniżeli kilka minut, a daje tak wiele pozytywnych efektów. Należy podać w wypełnianym dokumencie nazwę organizacji albo numer Krajowego Rejestru Sądowego – i tyle. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, które i tak nie trafiłyby do jego kieszeni. Inaczej o ich losie zdecydowałby samorząd. Lepiej jest samemu dokonać wyboru i podjąć decyzję w zgodzie z własnym sumieniem – albowiem to my wiemy, kto według nas najbardziej wymaga pomocy.

Jeśli masz ochotę zdobyć dokładniejsze informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj na stronie, które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Zawsze możemy wspierać inną instytucję. Dobrze jest również namówić do tego najbliższych i znajomych, by nie zapomnieli o tej możliwości i także wspomogli wybraną organizację (podatek na rok 2014).

Najważniejsze jest to, iż jeden % może dać każdy, kto składa zeznanie podatkowe. Jest to nieduża kwota, jednak fundacja doceni każdy grosz. Należy dodać, iż przekazaną kwotę można potraktować jako ulgę na darowiznę, co pozwala nam na dodatkowe korzyści. Wystarczy tylko wypełnić należyty załącznik. Warto już teraz zastanowić się nad organizacją, jaką chcemy wybrać, by wiedzieć, co wpisać w naszym rozeznaniu i poczuć, że zrobiliśmy coś dobrego.