Krioterapia – leczenie chłodem, wspomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć

Krioterapia to terapia zimnem. Krioterapia może być miejscowa lub ogólna – w kriokomorze. Kuracja zimnem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia i odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, iż krew zaczyna krążyć cztery razy szybciej aniżeli zwykle.
Krioterapia jest to metoda leczenia efektywna w kuracji schorzeń stawów (RZS) jak też mięśni i w leczeniu bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób medycy zwą terapię bardzo małymi temperaturami, stosowana jest z pomyślnością od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na ochłodzeniu całego ciała w specjalnych komorach kriogenicznych. Krioterapia miejscowa wykorzystuje przyrządy zakończone dyszą, jaka wygląda niczym przewód odkurzacza – przy jej pomocy schładza się wybrane stawy, części skóry bądź mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, jakie odnawiają stabilność działania całego ciała. Najpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych , bowiem w taki sposób układ chroni się przed utratą ciepła. Krew płynie troszkę wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen a także składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to tylko chwilę. W następnej kolejności naczynka krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Układ zaczyna się bronić.
Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny oraz hormonalny. Prędzej aniżeli w naturalnej temperaturze wydziela się endorfina, ogromnie silny, naturalny środek przeciwbólowy. Aktywniej cyrkulują przeciwzapalne substancje.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym serwisie artykuł jest wartościowy, kliknij ten link, a znajdziesz więcej kurtka ratownik medyczny podobnych tekstów.

Osłabia się napięcie muskułów.

Stają się one bardziej giętkie, sprawniejsze i mogą wykonać większy wysiłek.
W toku pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje za każdym razem stała temperatura, zatem do czaszki, jamy brzusznej, zaś u panów także do moszny. Reszta ciała, głównie ręce jak też nogi, zwyczajnie stygnie.