Krioterapia – leczenie chłodem, wspomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć

Krioterapia to terapia zimnem. Krioterapia może być miejscowa lub ogólna – w kriokomorze. Kuracja zimnem pozwala zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia i odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, iż krew zaczyna krążyć cztery razy szybciej aniżeli zwykle.
Krioterapia jest to metoda leczenia efektywna w kuracji schorzeń stawów (RZS) jak też mięśni i w leczeniu bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób medycy zwą terapię bardzo małymi temperaturami, stosowana jest z pomyślnością od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na ochłodzeniu całego ciała w specjalnych komorach kriogenicznych. Krioterapia miejscowa wykorzystuje przyrządy zakończone dyszą, jaka wygląda niczym przewód odkurzacza – przy jej pomocy schładza się wybrane stawy, części skóry bądź mięśnie.

Intrygują Cię przeróżnego typu bonusy? Fantastycznie, ponieważ masz wybór, by zalogować się na następną witrynę i tam przestudiować szczegółowe wątki.

Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje organizmu na zimno. Są to zachowania obronne, jakie odnawiają stabilność działania całego ciała. Najpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych , bowiem w taki sposób układ chroni się przed utratą ciepła. Krew płynie troszkę wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen a także składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to tylko chwilę. W następnej kolejności naczynka krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Układ zaczyna się bronić.

Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny oraz hormonalny. Prędzej aniżeli w naturalnej temperaturze wydziela się endorfina, ogromnie silny, naturalny środek przeciwbólowy. Aktywniej cyrkulują przeciwzapalne substancje. Osłabia się napięcie muskułów.

Stają się one bardziej giętkie, sprawniejsze i mogą wykonać większy wysiłek.
W toku pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje za każdym razem stała temperatura, zatem do czaszki, jamy brzusznej, zaś u panów także do moszny. Reszta ciała, głównie ręce jak też nogi, zwyczajnie stygnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*