Jak wyleczyć kaszel?

kaszel w większości wypadków towarzyszy zwyczajnemu przeziębieniu oraz grypie. Często także jest oznaką zapalenia oskrzeli.
Jeżeli kaszel nie ustępuje w przeciągu siedmiu dni, trzeba zgłosić się do doktora.

Jeżeli natomiast przyczyną kaszlu jest niegroźna infekcja dróg oddechowych, zwyciężysz go domowymi sposobami.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wiążące się z tą tematyką, to kliknij tutaj i sprawdź – z pewnością Cię to zainteresuje!

Gorące napitki z miodem i cytryną pomagają złagodzić kaszel. Najbardziej popularna jest ciepła herbata, do której możesz dołożyć łyżeczkę miodu oraz plasterek cytrynki, lecz możesz też pić zwykłą ciepłą wodę z owymi domieszkami. Niezależnie od tego, czy dokucza ci kaszel suchy albo mokry, dużo pij. Ciepłe płyny, soki owocowe czy ziołowe herbaty pomogą rozrzedzić zalegającą wydzielinę, upraszczając jej odksztuszanie. Starym sposobem na kaszel jest także syropek z cebuli. Niezmiernie prosto go przyszykować. Dwie wielkie cebule pokrój w plastry i ułóż warstwami w słoiku, przekładając każdą warstwę cebuli cukrem. Po około dwóch godzinach powstanie syrop, jaki należy popijać trzy razy na dzień po stołowej łyżce.

młodość

Autor: Wrocławski Park Wodny
Wdychanie wodnej pary pomoże nawilżyć drogi oddechowe. Do miski z gorącą wodą dodaj parę kropli olejku eukaliptusowego bądź miętowego. Nakryj się ręcznikiem oraz wdychaj opary poprzez 10 minut, dwa razy na dzień. Przetestowanym sposobem na przykry kaszel jest również mleko z miodem. Możemy je popijać szczególnie wieczorem przed snem lub w nocy, kiedy obudzi cię nagły atak.

W medycynie ludowej znane są ziela o działaniu przeciwkaszlowym. Spróbuj pić herbatki z tymianku czy dziewanny. W punktach aptecznych są przeciwkaszlowe syropy dostępne bez recepty, np. Fluimucil Muko.