Czy częstokrotne picie kawy może nam zrobić krzywdę?

Żyjemy w dniach, gdy brak nam czasu na spanie. Pomagamy sobie wtenczas jakimikolwiek napojami energetyzującymi lub na co poniektórych też pobudzająco działa filiżanka małej czarnej. Są smakosze tego napoju, wszakże nie wszyscy wiedzą, iż częste picie kawy może nam zaszkodzić.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż fachowcy twierdzą, że szkodliwość kawy to nieprawda.
kawa

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Poprzez niezwykle długie okresy czasu kawa była obwiniana o to, iż powoduje dehydratację, dolegliwości mięśnia sercowego i wrzody żołądka. Zawsze małą czarną pili tylko dorośli, jednak specjaliści wykazali, że mała czarna jest bardziej bezpieczna niżeli przypuszczano. Mówi się, iż kawa odwadnia organizm. Rzeczywiście ma funkcjonowanie moczopędne, lecz informacja, że kofeina działa jak silny diuretyk jest niezwykle przesadzona. Niektóre badania pokazały, że wypicie kawki przed ćwiczeniem fizycznym nie tylko nie usuwa wody, lecz również powiększa wydolność. Twierdzi się, że picie kawy grozi zawałem mięśnia sercowego. Wiemy jednak, że oskarżanie kawy o powodowanie dolegliwości serca nie ma oparcia w badaniach naukowych. Z kontroli chińskich uczonych wynika, że picie kawki nie zwiększa niebezpieczeństwa chorób serca, a mądre jej spożywanie nawet zniża niebezpieczeństwo tych dolegliwości.
Picie kawki z pewnością poprawia koncentrację. Kofeina pozwala przywrócić naturalne działanie mózgu, gdy bywamy zmęczeni i mózg działa wolniej niż zazwyczaj.

Następna witryna, która ma informacje na ten temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To ważne, zatem naciśnij to i wyczytaj dużo treści.

Małą czarną można by wykorzystywać, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

Brytyjski eksperyment pokazał, iż zmęczeni kierujący, jacy spożyli filiżankę kawki robili na symulatorze mniej błędów niżeli ci, jacy kawki nie spożyli. Kawę można parzyć na wszelkie sposoby przykładowo z ekspresu. Tego typu po turecku zawiera największą ilość kofeiny.