Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na lepszy nastrój

To może dopaść wszystkich, nie istnieje na to żadna rada. Zły humor czy obniżenie humoru to po prostu zwykły etap naszego życia, jaki musimy przejść. Niekiedy jest to poważna trudność, częściej zaś mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie można robić tragedii. Najzwyczajniej w świecie, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu odczuwamy jesienną melancholię czy może nie możemy normalnie funkcjonować, można podjąć pewne starania, ażeby poprawić swój stan.

światłoterapia

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jest naprawdę niezbyt dobrze, to chyba nie obejdzie się bez spotkania z psychologiem. Niestety, w Polsce ciągle jest obecne przekonanie, iż wizyta u takiego specjalisty to jakiś wstyd. Tymczasem, w krajach bardziej rozwiniętych uczęszcza się do psychologia, ażeby choćby poprawić swoje życie, by zwiększyć własne możliwości w różnych dziedzinach życia. Nie jest to jedynie konieczność, bo źle się czujemy. U nas niestety nie jest ta praktyka jeszcze do końca akceptowalna. Niektórzy ludzie zamiast skorzystać z usług takiego fachowca chodzą do różnych innych specjalistów i szukają u siebie przyczyń somatycznych, że to z pewnością wina ciała.

Tymczasem, objawy cielesne często pojawiają się ze względu na depresję lub pozostałych problemów emocjonalnych. W większości sytuacji starczy kilka zapobiegawczych środków, to oznacza, że, zupełnie naturalnych, żeby poczuć się lepiej i odzyskać wiarę we własne możliwości. Wielu osobom dobrze robi częstszy kontakt z przyrodą, wieczorne spacery z bliską osobą i weekendowe wyjazdy z dala od miejsca zamieszkania. Niestety, często tak jest, że jak siedzimy 8 godzin w pracy lub i dłużej, a

światłoterapia

Autor: Amri HMS
Źródło: http://www.flickr.com

później wracamy do domu i jest już ciemno, i tak codziennie, to rzeczywiście popadamy w gorszy nastrój. Istotne, żeby tworzyć dla takiego stanu jakąś obronę.

Czy odnośnie tej publikacji masz więcej pytań? Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Nie zaszkodzą także środki sprzedawane bez recepty. Aktualnie spotkać można wiele tego typu specyfików, które mają określone, w jakimś stopniu, działanie. Ciekawym pomysłem na taka melancholię może być lampa antydepresyjna, która rozjaśni trochę jesienne dni i wniesie do naszego życia zdrowotnego światła. Niekiedy właśnie cierpimy na jesienną depresję właśnie z racji deficytu słońca.