Sport i rekreacja – jak przyzwoicie szykować się do biegania?

Sport i rekreacja mają dla bardzo wielu osób bardzo wielkie znaczenie. Bez wątpliwości wskazane jest być osobą aktywną fizycznie, gdyż przynosi to bardzo dużo korzyści. Przykładowo bieganie to świetna dyscyplina sportowa, jaka pozwala zadbać o sylwetkę, zrzucić zbyteczne kilogram, wzmocnić mięśnie (w szczególności nóg) i zadbać o kondycję. niemniej nim rozpoczniesz biegać musisz się do tego niesłychanie dobrze oraz odpowiednio przygotować. Jak można to uczynić?

nordic walking

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze pamiętaj o stosownym dobraniu dystansu. Jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem to z pewnością ustalanie sobie 5-kilometrowego dystansu na pierwszy raz to ogromne przegięcie. Jeżeli Twoja kondycja nie należy do najlepszych rozpocznij od czegoś łatwego. Wystarczy nawet 5 minut biegu! Nie powinno na siłę zmuszać się do biegania i biegać więcej aniżeli możesz znieść. Zacznij od małych dystansów na miarę osobistych możliwości, a następnie powoli je powiększaj. Jeśli będziesz biegał regularnie – na przykład 3-4 razy w tygodniu po parę do kilkunastu minut – to przekonasz się, iż już po miesiącu Twoja kondycja w dużym stopniu się poprawi i będziesz umiał bez większego zmęczenia biegać na dłuższe dystanse.

jogging dla zdrowia

Autor: Dave Wright
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj również o zdrowym odżywianiu się, abyś nie zasłabł podczas biegania. Ogromnie istotne jest także picie wody w trakcie biegania – szczególnie podczas upałów – abyś się nie odwodnił. Równie istotne są różnego typu suplementy diety i witaminy – .

Jeśli chcesz biegać musisz również zaopatrzyć się w właściwy strój do biegania.

Jeśli dowiadujesz się o publikującej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których czerpie ona informacje.

Właściwy strój to taki, w jakim będziesz czuć się komfortowo i jaki nie będzie blokował Twoich ruchów. Nadzwyczaj ważkie jest również dobranie właściwych sportowych butów, przeznaczonych do biegania. Buty takie są wręcz niezbędne, ponieważ zostały one specjalnie wykonane właśnie do tej dyscypliny sportowej. Bieganie w normalnych butach zdoła doprowadzić do pojawienia się bólów nóg, stóp a nawet do kontuzji, wskutek tego warto kupować stosowne buty do biegania w renomowanym oraz doświadczonym sklepie sportowym, w jakim nabędziesz także pozostałe akcesoria i suplementy niezbędne dla sportowca (jak tutaj: rozszerzenie tematu).