Z czym udać się do seksuologa?

Nie pamiętasz , kiedy ostatni raz uprawialiście seks, on ma problemy ze wzwodem, zaś tobie akt miłosny sprawia boleść – komplikacje w życiu intymnym efektywnie niszczą związek .

młodość

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji zbawieniem może być wizyta u specjalisty. Tyle, że Polacy wciąż tak bardzo krępują się przejść próg gabinetu medyka tej specjalności, że wolą zaryzykować rozłąkę. Egzystujemy w czasach, gdy negliż jest na każdym kroku, już nawet reklamy soków ociekają erotyzmem. Mogłoby się wydać, że w owej sytuacji jesteśmy obyci ze sprawami cielesności i nie będzie już tabu związanego z seksem. Jednak okazuje się, że cały czas nie potrafimy o nim bez ogródek rozmawiać, szczególnie, gdy pojawiają się kłopoty: czujemy się zawstydzeni, boimy się ośmieszenia, ujawniają się nasze kompleksy. Z przyczyny lęku i wstydu zaledwie 25 proc. osób potrzebujących poszukuje pomocy u profesjonalisty.
Rodacy, aczkolwiek coraz częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów, to cały czas z odwiedzinami u seksuologa zwlekają do ostatniej chwili, kiedy zaczynają się już poważne spory w związkach, rozłąka wisi na włosku, natomiast seksuolog – link tu… – staje się ostatnią deską ratunku. A wtedy terapia jest dłuższa oraz trudniejsza. Jeśli pacjenci potrzebują psychoterapii, może wystarczyć parę wizyt, lecz czasem potrzebny jest rok albo i więcej. W każdym przypadku czas będzie rzeczą indywidualną. Bywa i tak, iż pacjenci są pod opieką lekarza na stałe, przykładowo kiedy muszą brać farmaceutyki.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź opracowanie a dowiesz się znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

/J]

Zdarza się również, że pacjenci zamiast iść do medyka, samodzielnie zaczynają się leczyć, na przykład kupując medykament na tak zwanym czarnym rynku. To z pewnością nie rozwiązuje kłopotów, a poza tym taki specyfik może także szkodzić.