Co zrobić, kiedy najmocniej na świecie pragnie się dziecka i nie można go mieć? Sprawdź, jakie istnieją rozwiązania

W Rzeczypospolitej Polskiej na bieżąco się alarmuje, iż na świat przychodzi zbyt mało dzieci. Winę za powyższy stan rzeczy zrzuca się na pęd do kariery (zapracowani młodzi Polacy stawiają najpierw na rozwój zawodowy, a dopiero później na rodzinę), chęć dłuższego korzystania z dostępnych rozrywek (pełna rodzina jest obowiązkiem, który wielu osobom kojarzy się z brakiem możliwości uczestniczenia w życiu towarzyskim) albo brak pieniędzy (potomstwo dla wielu to za duży wydatek). Istnieje jednak też spora grupa mieszkańców Polski, która własnego noworodka pragnie najmocniej w życiu, a mimo tego, nie może go urodzić.

lekarz

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Powodem bardzo często są kłopoty ze zdrowiem (w tej chwili znacznie więcej chorób dotyka dwudziesto- czy trzydziestolatków aniżeli ich rówieśników kilkadziesiąt lat temu). Gigantycznym problemem bywa też za rzadko występujące jajeczkowanie u kobiet i za mała liczba plemników (lub ich słaba ruchliwość) u mężczyzn. Dla ludzi, którzy od dłuższego czasu walczą o dziecko – niestety bez rezultatu – wyjściem jest klinika leczenia niepłodności. To miejsce, gdzie lekarze naprawdę potrafią pomóc, nie należy się więc obawiać lub wstydzić tam udać. Klinika leczenia niepłodności istnieje po to, by robić badania, definiować problem a przede wszystkim starać się znaleźć rozwiązanie.

Zdarza się, iż przedstawicielka płci żeńskiej jest zdrowa, a za brak zapłodnienia odpowiadają za słabe plemniki przedstawiciela płci męskiej. Oczywiście można starać się je wzmocnić – i od tego zazwyczaj się zaczyna. Gdy jednak podejmowane działania nie skutkują, można wziąć pod uwagę bank spermy (poznaj więcej). Wprawdzie w naszym kraju nie jest on jeszcze tak znany (przykładowo w USA bank spermy jest czymś dobrze znanym i materiał tam złożony jest bardzo liczny; z usług korzystają nie jedynie pary w związku małżeńskim które nie mogą mieć dzieci, lecz także samotne kobiety – a nawet ludzie tej samej płeć, co wciąż wzbudza w określonych kręgach wielkie kontrowersje), jednak coraz więcej mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, że takowy istnieje i że częstokroć bywa dużą szansą dla par mających problem(zobacz jak się wyleczyć z alkoholizmu) z niepłodnością. I ten fakt rzeczywiście cieszy. Dzięki temu szans na dziecko przybywa.