Co bywa konieczne w niejednej korporacji i w każdym aucie? Mały wielki przedmiot.

Wyszukamy to na niejednym piętrze biurowca, w niejednej firmie i z nakazu w każdym aucie. Gdy tematem jest ochrona życia i kondycji niebywale ważne jest to, by dbać o każdego pracownika z osobna. Każde miejsce pracy powinien być wyposażony w odpowiednio funkcjonujący system pierwszej pomocy w przypadku wypadku oraz opcje do zorganizowania pierwszej pomocy. W każdym zakładzie pracy powinna być osoba bądź osoby wybrane i przeszkolone do udzielania pierwszej pomocy przed wezwaniem lekarza.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca ma konieczność wyposażyć zakład pracy w odpowiednią ilość apteczek zakładowych. Rozmieszczając na obszarze miejsca pracy apteczki, musimy uwzględnić rodzaj i nasilenie wiadomych zagrożeń – gdzie powinna się znajdować apteczka zakładowa. Tam, gdzie ludzie pracują przy bardziej niebezpiecznym procesie, gdzie jest dużo zagrożeń, apteczek musi być więcej lub muszą być większe – lepiej wyposażone. Apteczka zakładowa powinna być także niezwykle solidnie doposażona. Konkretniejsze dane można znaleźć na konkretnych blogach, ale głównym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz zestaw do pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Takie asortymenty w kryzysowej sytuacji pomagają uratować zdrowie – test oddechowy sibo gdańsk albo przynajmniej utrzymać rannego w dobrym stanie aż do dotarcia służb medycznych. Apteczka zakładowa, ta podstawowa, cechuje się dużą uniwersalnością. Nie zapominajmy jednak, iż ona również ma własną datę przydatności. Po jej skończeniu należy zanieść ją do sklepu medycznego i zakupić nową. Pamiętajmy, iż niedopełnienie przez zatrudniającego przymusu wybrania konkretnej liczby osób do przyuczenia się pierwszej pomocy, odmówienie wyposażenia zakładu w apteczki pierwszej pomocy jest objęte katalogiem wykroczeń w stosunku do praw pracowniczych. A kara pieniężna może być znacznie bardziej bolesna niż kwota, jaką trzeba zainwestować w sprzęt.

apteczka

Źródło: flickr.com
Zresztą najważniejsze dla nas powinno być życie zatrudnionego, a nie to czy zostaną przeciwko nam ustalone kary. Pierwsza pomoc to priorytetowa sprawa i nie pozwólmy sobie o niej zapominać. Apteczka zakładowa powinna być na wyposażeniu każdego stanowiska pracy. To coś, o czym zupełnie nie powinniśmy myśleć, nie rozpraszać uwagi, ale w razie czego powinny one znajdować się pod ręką – tu.