Jak powstają i jak można leczyć modzele, czyli parę informacji o tej coraz częściej pojawiającej się dolegliwości.

Skóra na niektórych częściach ciała cały czas jest narażona na różne naciski i obtarcia. U większości osób nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, lecz u niektórych dojść może do zmian we wrażliwych miejscach. Z powodu podrażnienia czy nacisku wierzchnia warstwa naskórka zaczyna obumierać i robi się twarda, zgrubiała warstwa. Nie będzie ona spowodowana żadnymi wirusami, bakteriami czy grzybami, więc nie można się nią zarazić podczas kontaktów, jednak z czasem może powodować duży dyskomfort.

Lekarze nazwali takie odciski modzelami, na szczęście są one jedynie uciążliwe i mogą przeszkadzać, ale nie powodują jakiś groźniejszych skutków ubocznych. Modzele powstają głównie na dłoniach i stopach, z uwagi na to, że są to najbardziej narażone na naciski części naszego ciała, lecz można je spotkać również na kolanach czy łokciach. Najczęściej spotykane są na podeszwach stóp, powstają tam z powodu chodzenia w zbyt ciasnych butach, zakładania obuwia na wysokim obcasie czy też unikania skarpetek.

ciekawa oferta

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Modzele może nie będą łatwe do leczeniaa, ale przy odrobinie wysiłku można się ich pozbyć w skuteczny sposób. Rzecz jasna najważniejsze będzie wyeliminowanie powodów z których powstają, więc przykładowo przy obuwiu trzeba wymienić je na właściwe. Czasami mogą pomóc specjalne wkładki ochronne, przez co stopy nie są tak dociskane, a oprócz tego eliminacja obcasów i zakładanie skarpet. Lecz do pozbycia się będą modzele, jakie już zdążyły powstać, ale i na to znajdą się odpowiednie metody.

Usuwanie modzeli zacząć można od ich zmiękczenia i próby usunięcia (zwalczanie odcisków).

Ten artykuł jest pasjonujący, jednak warto poznać również inne takiego typu posty. Dlatego zobacz przykłady, które również okażą się dla Ciebie wartościowe.

Zrobić to można przy pomocy odpowiednich preparatów, chętnie stosowane jest również moczenie ich w wodzie i następnie ścieranie za pomocą pumeksu. Jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach, to może się udać do gabinetu kosmetycznego, gdzie zabieg zostanie fachowo przeprowadzony. W sytuacji, gdy ktoś będzie chorował na choroby układu krążenia, to konieczne być może usunięcie modzeli przez lekarza, ponieważ samodzielna próba ich pozbycia może być dość niebezpieczna.