Tenis – aktywność dla interesujących ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba zrobić na początku?

Także raczkujący, jak i bardziej doświadczony gracz tenisowy, zdaje sobie doskonale sprawę z racji, jak znaczącą sprawą jest dobór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o przebiegu naszej partii. Z zasady bardziej przykładamy uwagę do wyboru instruktora, osób trenujących z nami czy stroju. Jednak decyzji o doborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Nim wybierzemy konkretny wzór, popatrzmy na kilka znaczących parametrów większości dostępnych w sklepach rakiet, takich jak ciężar, rozmiar rączki, wyważenie, wielkość oraz materiał, z jakiego jest wytworzona. Nadzwyczaj istotna jest również firma i koszt zakupu. Te wszystkie parametry pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam wydatków (odsyłam do tej strony).

Najpierw pomyślmy o naszej kondycji. Nim umówimy się na treningi, przygotujmy się do większego wysiłku fizycznego. Umożliwmy naszym mięśniom odpowiednio długą rozgrzewkę. Z powodu takiego działania unikniemy urazom. Jeśli nasze ręce i nadgarstki uważamy za odpowiednio silne, możemy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ramiona przed urazami. Lżejsza – nie zmęczy ścięgien.

Od rozmiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od masy – siła uderzenia, ale także ochrona nadgarstka. Większa główka – to większa celność. Czas poświęcony podejmowaniu decyzji nie jest z pewnością zmarnowany i przyniesie profity już w początkowym okresie nauki. Zwróćmy uwagę, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie zbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo przypuszczalne jest, że jeśli nasze umiejętności wzrosną, chętniej będziemy sięgać po bardziej profesjonalne rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przyzwyczai się do masy rakiety i w przyszłości będziemy chcieli przejść na inaczej wyważony model. Przy pierwszym wyborze udajmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego punktu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość sprawdzenia modelu, na który się zdecydujemy.

Jeżeli przypadły Ci do gustu elementy tego artykułu, to do sprawdzenia jest też nowa witryna, gdzie odkryjesz sporo szczegółów na ten temat.

Będziemy także mogli zapytać obsługę sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech i zacząć przygodę z tym wspaniałym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.