Tenis – aktywność dla interesujących ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba zrobić na początku?

Także raczkujący, jak i bardziej doświadczony gracz tenisowy, zdaje sobie doskonale sprawę z racji, jak znaczącą sprawą jest dobór dostosowanego do potrzeb sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o przebiegu naszej partii. Z zasady bardziej przykładamy uwagę do wyboru instruktora, osób trenujących z nami czy stroju. Jednak decyzji o doborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Nim wybierzemy konkretny wzór, popatrzmy na kilka znaczących parametrów większości dostępnych w sklepach rakiet, takich jak ciężar, rozmiar rączki, wyważenie, wielkość oraz materiał, z jakiego jest wytworzona. Nadzwyczaj istotna jest również firma i koszt zakupu. Te wszystkie parametry pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam wydatków (odsyłam do tej strony).

Najpierw pomyślmy o naszej kondycji. Nim umówimy się na treningi, przygotujmy się do większego wysiłku fizycznego. Umożliwmy naszym mięśniom odpowiednio długą rozgrzewkę. Z powodu takiego działania unikniemy urazom. Jeśli nasze ręce i nadgarstki uważamy za odpowiednio silne, możemy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ramiona przed urazami. Lżejsza – nie zmęczy ścięgien.

Od rozmiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od masy – siła uderzenia, ale także ochrona nadgarstka. Większa główka – to większa celność. Czas poświęcony podejmowaniu decyzji nie jest z pewnością zmarnowany i przyniesie profity już w początkowym okresie nauki. Zwróćmy uwagę, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie zbyt drogiego sprzętu.

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo przypuszczalne jest, że jeśli nasze umiejętności wzrosną, chętniej będziemy sięgać po bardziej profesjonalne rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przyzwyczai się do masy rakiety i w przyszłości będziemy chcieli przejść na inaczej wyważony model. Przy pierwszym wyborze udajmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego punktu, co zapewni nam bogatszy wybór i możliwość sprawdzenia modelu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać obsługę sklepu o poradę (więcej: ). Gdy już dokonamy najlepszego wyboru, pozostaje tylko wziąć głęboki oddech i zacząć przygodę z tym wspaniałym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.